eposta yazdır zoom+ zoom-

Rusya'dan çok çarpıcı Esad açıklaması! Biz söylemedik

Rusya'dan çok çarpıcı Esad açıklaması! Biz söylemedik

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın ülkeyi birleştirebilecek kişi olduğunu hiçbir zaman söylemediklerini belirtti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-04-2018 13:30 - Güncelleme: 17-04-2018 13:30

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Beşar Esad'ın Suriye'yi birleştirebilecek bir lider olduğunu hiçbir zaman söylemediklerini belirtti. BBC'nin sorularına cevap veren Lavrov, Suriye halkının kendi geleceğine karar vermesi gerektiğini belirtti.

BBC'ye demeç veren Lavrov'a "Rusya, 7 yıldır süren krize rağmen, Esad'ın Suriyelileri birleştirebilecek, yaraları sarabilecek ve ülkeyi gerçek anlamda yönetebilecek kişi olduğunu gerçekten düşünüyor mu?" sorusu yöneltildi."Biz hiçbir zaman böyle bir şey demedik" yanıtını veren Lavrov, BM Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 2254 sayılı kararına göre Suriye'nin geleceğine bizzat Suriyelilerin karar vermesi gerektiğini vurguladı.

ABD VE FRANSA AKILSIZCA OPERAYSON YÜRÜTÜYOR: Lavrov, ABD'nin Suriye'ye yeni saldırı düzenleme olasılığını da değerlendirdi.

Washington'da yapılan "Suriye'de kimyasal olayların tekrarlanması halinde yeni saldırılar düzenleyebiliriz" açıklamasının muhalifleri ve DEAŞ'lıları çatışmaları sürdürmeye teşvik ettiğini kaydeden Lavrov, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye karşı 'akılsızca operasyon' yürüttüğünün altını çizdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Rusya'dan çok çarpıcı Esad açıklaması! Biz söylemedik haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro