Pelin Çift’in Murat Bardakçı ile programı tartışma yarattı

Tarih konusundaki çalışmalarıyla tanınan gazeteci-yazar Murat Bardakçı, programda İngiliz devlet arşivinin kamuya açık belgelerinden alıntı yaparak, “Atatürk'ün hilafeti kaldırması en çok İngiltere'yi rahatsız etti” dedi.

“İyi de canım, bir dakika, kim yazdı onu dediniz? Yahu bir dakika ama” diye Bardakçı’nın sözünü kesen Çift, söz konusu belgeleri kaleme alan yetkiliyi kast ederek “İngiliz genel valisi umursadıkları biri miydi acaba?” dedi.

Çift’in bu itirazı dile getirirken sergilediği tavır ve “Hilafet kaldırılmasa daha iyi olurdu” şeklindeki sözleri sosyal medyada yüzlerce vatandaşın tepkisini çekti. Konu Twitter’ın yanı sıra Ekşi Sözlük’te de iki gündür gündemin üst sıralarında yer alıyor.

  • Medya 14 Mart 2018 11:08
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Pelin Çift’in Murat Bardakçı ile programı tartışma yarattı videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Misafir 14 Mart 2018 14:22 HİLAFETİN KALDIRILMASI YANLIŞTIR. BU GÜCÜ DİYANETE VEREREK İSLAM DÜNYASINDA GÜÇLÜ BİR KONUM ELDE EDEBİLİRDİK. ONLAR VATİKANI KALDIRDIMI YADA RUMLARIN ORTADOKSLARIN LİDERİ OLMA HAYALLERİNDEN VAZMI GEÇTİLER. SORGULAMADAN KÖRÜ KÖRÜNE İTAAT. YETERKİ AKP Yİ BAHANE EDİN.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro