Öğretmenler en çok bu ilde görev yapmak istiyor

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen: - "Ülke genelinden Samsun'da öğretmenlik yapmak için atama dönemlerinde en çok istek yapılan illerden birisiyiz"

Öğretmenler en çok bu ilde görev yapmak istiyor

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, "Ülke genelinden Samsun'da öğretmenlik yapmak için atama dönemlerinde en çok istek yapılan illerden birisiyiz" dedi.

Öğretmenler en çok bu ilde görev yapmak istiyor

2018-2019 yeni eğitim ve öğretim yılı başlamadan önce Samsun'da tüm hazırlıklar tamamlandı. Yeni eğitim ve öğretim yılına sayılı günler kala, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, tüm hazırlıkların tamamlandığını açıkladı. Yaz tatilinin sona ermesine sayılı günler kala vakit kaybetmeden harekete geçen İl Mili Eğitim Müdürlüğü, yöneticiler başta olmak üzere, öğretmen ve öğrencileri yeni döneme tüm hızıyla hazırladı.

Öğretmenler en çok bu ilde görev yapmak istiyor

2018-2019 yeni eğitim ve öğretim yılının yöneticilere, öğretmen ve öğrencilere hayırlar getirmesini dileyen Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, "Samsun ülkemizin eğitim imkanları, öğretmen sayısı ve kalitesi konusunda önde gelen illerindendir. Samsun olarak eğitim adına önemli işler yapıyoruz.

Öğretmenler en çok bu ilde görev yapmak istiyor

Son yıllarda ulusal ve yerel medyada eğitim adına yaptığımız çalışmalar geniş yer kaplıyor. İlimizin eğitimine dışarıdan bakıldığında tüm öğretmen arkadaşlarla beraber yürüttüğümüz 'Geleceğe Kulaç Atıyoruz', 'Maarif Hareketi', 'Samsun Okuma Vakti', 'Samsun Akademi', 'KODLASAM' ve onlarca projemizin tüm Türkiye'de takip edildiği görülecektir. Ülke genelinden Samsun'da öğretmenlik yapmak için atama dönemlerinde en çok istek yapılan illerden birisiyiz. Öğretmenler tarafından ilimizin tercih edilmesinin nedenlerinden birisi olarak ilimizin eğitim anlamında bir marka olmaya doğru emin adımlarla gitmesi diyebiliriz. Yine eğitim adına iyi işler yapmak isteyen öğretmenler hedeflerini ve hayallerindeki eğitimi ilimizde gerçekleştirebileceklerini düşündükleri için ilimizi tercih ediyorlar. Ayrıca Samsun'u çocuklarına güvenli ve dünya standardında eğitim aldırabilecekleri bir il olarak görüyorlar" diye konuştu.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro