Nusaybin'de harfiyat alanında el yapımı patlayıcı bulundu

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde TOKİ tarafından yaptırılan konut alanındaki hafriyat alanında bulunan 2 mutfak tüpüne tuzaklanmış el patlayıcı ve mühimmat kontrollü bir şekilde imha edildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, sokağa çıkma yasağının kısmen devam ettiği Abdulkadir Paşa, Fırat, Dicle, Yenişehir, Zeynel Abidin ve Kışla olmak üzere 6 mahallede el yapımı patlayıcı arama, bulma ve imha çalışması sürüyor. 6 mahallede İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda 12 kilogramlık 2 mutfak tüpüne tuzaklanmış el yapımı patlayıcı ve 2 adet mühimmat bulundu. El yapımı patlayıcı, Suriye sınırına sıfır noktada bulunan Zeynelabidin Mahallesi'nde bomba uzmanı tarafından kontrollü şekilde imha edildi. Kontrollü olarak yapılan imha sırasında 3 ayrı patlama sesi duyuldu. Şiddeli patlama sesi, ilçe genelinde hissedilirken, kısa süreli paniğe yolaçtı.

  • Güncel 19 Temmuz 2017 09:44
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Nusaybin'de harfiyat alanında el yapımı patlayıcı bulundu videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro