Münir Özkul'un cenazesi tabuta sığmadı! Kızının gözyaşları

Türk sinemasının usta ismi, 'Hababam Sınıfı'nın Mahmut Hoca'sı, Yeşilçam'ın 'Yaşar Usta'sı Münir Özkul 93 yaşında İstanbul'daki evinde yaşamını yitirdi.

Münir Özkul'un cenazesi tabuta sığmadı! Kızının gözyaşları

Türk sinemasının usta ismi, 'Hababam Sınıfı'nın Mahmut Hoca'sı, Yeşilçam'ın 'Yaşar Usta'sı Münir Özkul 93 yaşında İstanbul'daki evinde yaşamını yitirdi. Özkul dün sabah saatlerinde Beyoğlu'ndaki evinde hayata gözlerini yumdu. Haberi alan yakınları ve sanatçı dostları usta oyuncunun evine geldi. 93 yaşında hayatını kaybeden Türk sinemasının usta isimlerinden Münir Özkul, İstanbul'daki evinden alınarak Zincirlikuyu Gasilhanesine götürüldü. Özkul'un vefat ettiği Cihargir'deki evinin önünde kızı Güner Özkul açıklama yaptı.

Münir Özkul'un cenazesi tabuta sığmadı! Kızının gözyaşları

Özkul Pazar günü Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenen törenin ardından Teşvikiye Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.Usta oyuncunun ölüm haberini alan yakınları ve sanatçı dostları Özkul'un Beyoğlu Sıraselviler Caddesi'nde bulunan evine geldi. Taziye ziyaretine gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Münir Özkul'un kızı Güner Özkul ile birlikte dışarıda bekleyen gazetecilere açıklama yaptı.

Münir Özkul'un cenazesi tabuta sığmadı! Kızının gözyaşları

Pazar günü tören düzenleneceğini söyleyen Münir Özkul'un kızı Güner Özkul, “ Zaten biliyorsunuz uzun bir süreçti. Defalarca asılsız haberlerle bugüne hazırlanmış olduk. Sayın Beyoğlu Belediye Başkanımız Ahmet Misbah Demircan tedavi sürecinde bizi hiç yalnız bırakmadı. Tedavinin her anında yardımcı olduğu için çok teşekkür ederiz. Defin sürecinde de kendileri yanımızda. Hepimizin başı sağolsun. Büyük bir ihtimalle Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedilecek. Büyük ihtimalle Pazar günü Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde bir tören düzenlenecek. Daha sonra Teşvikiye Camii'nden uğurlayacağız" dedi.

Münir Özkul'un cenazesi tabuta sığmadı! Kızının gözyaşları

Güner Özkul, basın mensuplarına açıklama yaparken gözyaşlarını tutamadı.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro