Milli Piyango bileti alacakların dikkatine

Hüsrana uğramamak için biletinizi iyi muhafaza edinbirçok kişinin hayallerini süsleyen büyük ikramiyeye kavuşmak için milli piyango bileti satın alırken ve daha sonra bileti muhafaza ederken gerekli özenin gösterilmemesi, talihlilerin umutlarını söndürebilir.

Milli Piyango bileti alacakların dikkatine

HÜSRANA UĞRAMAMAK İÇİN BİLETİNİZİ İYİ MUHAFAZA EDİN

Birçok kişinin hayallerini süsleyen büyük ikramiyeye kavuşmak için Milli Piyango bileti satın alırken ve daha sonra bileti muhafaza ederken gerekli özenin gösterilmemesi, talihlilerin umutlarını söndürebilir.

Milli Piyango bileti alacakların dikkatine

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bilet satın alınırken, Milli Piyango biletini satan kişi ya da bayi, biletin özellikleri, okunur ve yırtılmamış olması önem taşıyor.

Milli Piyango bileti alacakların dikkatine

Milli Piyango biletinin, Milli Piyango İdaresi bayilik ruhsatını (gezici bayilerde yaka kartı) taşıyan ve istenildiğinde ibraz eden kişilerden satın alınması, biletin arkasında bayi satış mührü bulunması, biletin pürüzsüz ya da kağıdının örselenmemiş olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Milli Piyango bileti alacakların dikkatine

Biletin sol alt bölümde bulunan güvenlik numarası iki parmak arasında gezdirildiğinde rakamların kabarık olduğu hissedilmeli. Bilet ışığa tutulduğunda bilet kağıdının dokusu içinde beyaz renkli MP amblemli filigranı bulunmalı. Bilette ayrıca ultraviole (UV) ışıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan ve kesik çizgiler şeklinde dağılımı olan elyaflar bulunuyor.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro