eposta yazdır zoom+ zoom-

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 15 Ekim'e kadar sabretsinler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 15 Ekim'e kadar sabretsinler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT'de katıldığı canlı yayında eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulunurken ''15 Ekim'de açıklayacağımız bir vizyon belgesi var. Bu belge bizim yol haritamızı da ortaya koyacak.'' dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-09-2018 14:32 - Güncelleme: 17-09-2018 14:32

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT'de katıldığı canlı yayında eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. ''15 Ekim'de açıklayacağımız bir vizyon belgesi var.'' diyen Selçuk, ''Bu belge bizim yol haritamızı da ortaya koyacak.'' ifadelerini kullandı.

''15 EKİM'E KADAR SABRETSİNLER''
Sosyal medyada dikkat çeken talepleri değerlendiren Selçuk, ''İki ay bir haftadır birçok kişi icraat bekliyor, 'Bir şey yapması lazım artık Ziya Hoca'nın' diyorlar. Sosyal medyada özellikle bunu fark ediyorum. Ben bir bilim insanıyım ve veriyi görmeden bir planlana yapmam. Yani sahayı görmem lazım ve bütün sistemi kabaca bir analiz etmemiz lazım arkadaşlarla. Bunu yapmadan, akşam düşündüm, sabah şunu yapayım meselesi değil bu. Onun için 15 Ekim'e kadar biraz sabretsin insanlar. Neyi planladığımızı ne yapmak istediğimizi çok daha net olarak ifade etme fırsatımız olacak. Ben bilerek hemen acil icraatlara geçmemeyi tercih ediyorum.'' şeklinde konuştu.

''HİZMET, KATKI SAĞLAMAK''
Milli Eğitim Bakanı, öğretmen eğitimiyle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ''Birincisi; yeni mezun olacak öğretmen adaylarının eğitiminin yeniden düzenlenmesi ve biraz eski öğretmen okulu tarzı bir öğretmen eğitimine doğru yönelmek söz konusu. İkincisi; mevcut öğretmenlerimize bir hizmet sağlamak, bir katkı sağlamak." 

PAYLAŞ tw fb gp
Kaynak : AA

YORUM YAZIN Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 15 Ekim'e kadar sabretsinler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR21 YORUM
  • AH OF 17 Eylül 2018 17:47 Çorum Valisi, MEB'in işine karışmamalı! Çorum Valisi, öğretmenlere boş günlerinde nöbet verilmesi yönündeki talimatını bu yıl da uygulamaya koydu. Ancak eğitim öğretim ve okul yönetimlerine u şekilde müdahale doğru değil!

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Ziya Selçuk
ZİYA SELÇUK KİMDİR?

Milli Eğitim Bakanı olan Ziya Selçuk aslen nereli okulları hangileri, eşi ve çocukları ile akademik kariyerinden kesitler içeren yaşam biyografisi: Ziya Selçuk, 1961'de Ankara'da doğdu. İngilizce bilen Prof. Ziya Se

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro