MFÖ'den yıllar sonra ilk klip 'Türk'üz Türkü Çağırırız'

MFÖ'den yıllar sonra ilk klip Şafak Bakkalbaşıoğlu'nun imzasıyla geldi. 6 yıl sonra akustik şarkılarından oluşan "Kendi Kendine" albümünden "Türküz Türkü Çağırırız" şarkısına klip çekildi.

Hiç elektronik unsur kullanmadan hazırlanan "Kendi Kendine" albümü MFÖ tarihine bir ilk olarak geçti. Albümün ilk klibi olan "Türküz Türkü Çağırırız" şarkısının sözleri Aşık Veysel'e müziği ise Mazhar Alanson'a ait. Henüz Mazhar ve Fuat iken 1971'de çıkarttıkları şarkıyı 46 yıl sonra tekrar MFÖ olarak seslendirdiler.

Klip kırmızı fonun önünde beyaz ışıklarla türk bayrağı rengini anımsatacak biçimde tasarlandı. Klibin yönetmenliğini daha önce Sezen Aksu, Kenan Doğulu, Tarkan, Erkan Oğur gibi isimlerin de kliplerini çekmiş olan ünlü yönetmen Şafak Bakkalbaşıoğlu yaptı.

Klibe Anadolu Ateşi dansçlıları özel kareografileri ile renk ve coşku kattı. Reha Koçer ve Eyüp Hamiş de klibe eşlik eden ünlüler arasında yer alıyor

  • Magazin 11 Ağustos 2017 13:27
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN MFÖ'den yıllar sonra ilk klip 'Türk'üz Türkü Çağırırız' videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro