eposta yazdır zoom+ zoom-

Meral Akşener'den Bakanlık teklifine yanıt

Meral Akşener'den Bakanlık teklifine yanıt

Meral Akşener, bakanlar kurulu üyeliği için yapılan teklifi kabul etmedi. MHP'de Tuğrul Türkeş ve Ahmet Kenan Tanrıkulu'na teklif gitmişte.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-08-2015 18:20 - Güncelleme: 22-10-2015 02:38

Seçim hükümetinde MHP'den 3 isme bakanlık teklif edilmişti. Günün bombasını Tuğrul Türkeş teklife 'EVET' yanıtı vererek patlatırken , Meral Akşener de kararını açıkladı.

MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, bakanlar kurulu üyeliği için yapılan teklifi kabul etmedi. Meral Akşener , seçim hükümeti kabinesinde yer almayacak.

Meral Akşener 'in ismi yeni mecliste başkanlık için de geçmişti. Devlet Bahçeli adı çok öne çıktığı için Meral Akşener'i veto etmiş ve Meclis Başkan adayı yapmamıştı.

MHP'DEN 1 İSİM 'EVET' DEDİ
MHP daha önce seçim hükümetinde yer almayacağını ve bakan vermeyeceğini duyurmuştu. MHP'li Oktay Vural'ın tekliflerin ardından ekrandan verdiği sert tepki de her 3 ismin HAYIR yanıtı olarak nitelendi. Ancak akşam saatlerinde MHP'yi sallayan kararı Tuğrul Türkeş aldı ve bakanlığa 'evet' diyerek bombayı patlattı.

MHP yönetimi Tuğrul Türkeş'i 'kırmızı plaka' düşkünü olarak niteleyerek 'istifasını' istedi. Tuğrul Türkeş istifa etmediği taktirde partiden ihraç edilecek.

AHMET KENAN TANRIKULU İSTİFA İLE TEPKİ VERDİ
MHP'de vekillik teklif edilen bir diğer isim genel başkan yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu'ydu. Tanrıkulu'nun Davutoğlu'na yanıtı hayli tuhaf oldu. Bakanlık teklifini reddeden Tanrıkulu "böyle bir teklifin yapılması cürretine tepki olarak" diyerek MHP 'deki görevinden istifa etti.

Tarıkulu istifasını şu sözlerle duyurdu;
"Tarafıma Ahmet Davutoğlu tarafından bir mektupla teklif edilen Geçici Bakanlar Kurulu üyeliğini 26 Temmuz 2015 tarihinde kabul etmediğime dair yazımı Başbakanlığa iletmiş bulunmaktayım.Türkiye gelinen 13 yılın sonucunda ağır güvenlik ve ekonomik zorluklar içindeyken; 46 yıllık tarihî, köklü ve saygın bir mensubiyeti olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı’na böyle bir teklifin yapılması cürretine tepki olarak, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Meral Akşener'den Bakanlık teklifine yanıt haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR66 YORUM
  • mustafa akyüz 28 Ağustos 2015 12:26 mhp ye yazıklar olsunda kime helal olsun bu beceriksizliğin bu kaosun suçlusu neden mhp

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro