Kuzuların annelerine kavuşması anı

ERZİNCAN’a bağlı Akyazı beldesinde, Osman Akkavak’a ait sürüde bulunan 800 koyundan 600’ü, yavrularını dünyaya getirdi. Koyunlar, gündüzleri kendilerine açık alanda oluşturulan alanda bulunurken, yavrular ise ağılda bekliyor. Sabah saatlerinde yemleri verilen koyunlar, daha sonra yavrularına kavuşuyor. Anneler, yavrularını kokularından bularak emziriyor. Koyunlar ikinci kez akşam saatlerinde yavruları ile buluşuyor. Bu anlar, yavrular büyüyene kadar, yaklaşık 2 ay boyunca her gün tekrarlanıyor.

Sürü sahibi Osman Akkavak, zor bir iş yaptıklarını belirterek, yaklaşık 45 gün sonra kuzuları yaylaya çıkacaklarını söyledi. Akkavak, şöyle konuştu:

"Yaylada kuzuların daha verimli olduğunu söyleyen Akkavak, "İşimiz hayvancılık, küçükbaş hayvancılıkla uğraşıyoruz. Küçükbaş hayvancılık zor bir meslek. İşimiz güzel, severek yapıyoruz. Zor yanları çok ama severek yapıyoruz işimizi. Sıkıntılarımız çok büyük özellikle bu yayla konusunda sıkıntılarımız var. Meralar, yaylalar olsa daha güzel olur, daha iyi olur diyorum. Üretimimiz Allah’a çok şükür rızık neyse o, geçimimizi yapıyoruz bununla. Yaylada otlayacaklar, otaracağız. Burada şu an yem veriyoruz, annesini emiyor kuzular. Burada besliyoruz anlayacağınız. Ama yem fiyatları çok pahalı, çok yüksek. Bir an önce yaylaya çıksak da buradan kurtulsak. Burası 24 saat aynı yerde. Ama yaylada olsa otlar, gezer, suyunu içer hayvan, temiz hava alır. Ondan sonra verimi de güzel olur hayvanın, gelişir. Burada sürekli yem veriyoruz."

  • Hayvan Videoları 14 Mart 2018 17:40
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Kuzuların annelerine kavuşması anı videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro