Kıyamet Ambarı o gün için bekletiliyor!

Dünyanın tüm zenginleri, ki buna bill gates falan da dahil, uzun yıllardır bir dağın 130 metre içine bir ambar yapmışlar. içinde "eğer kıyamet koparsa" diye dünyadaki tüm tohumlar var. bitkisel bir "nuh'un gemisi" diyebiliriz buna.

Kıyamet Ambarı o gün için bekletiliyor!

Dünyanın tüm zenginleri, ki buna Bill Gates falan da dahil, uzun yıllardır bir dağın 130 metre içine bir ambar yapmışlar. İçinde "eğer kıyamet koparsa" diye dünyadaki tüm tohumlar var. Bitkisel bir "Nuh'un Gemisi" diyebiliriz buna.

Kıyamet Ambarı o gün için bekletiliyor!

Efsaneye göre, büyük tufan sırasında Nuh Peygamber her canlı türünden birer çifti gemisine almış ve dünya üzerinde yaşamın devamını böyle sağlamıştı. 1983 yılından beri Norveç'te yürütülen `Küresel Tohum Deposu` projesiyle, herhangi bir felaket durumunda, Nuh'un gemisi efsanesinin gerçek olması amaçlanıyor.

Kıyamet Ambarı o gün için bekletiliyor!

Norveç’in kuzeyindeki Spitsbergen Adası'nda, buzullar arasında dev gibi bir dağın 130 metre altında inşa edilen ve 9 milyon dolara mal olan `Svalbard Küresel Tohum Deposu`, Mart 2008'den beri faaliyet gösteriyor.

Kıyamet Ambarı o gün için bekletiliyor!

Duvarları nükleer bombalara bile dayanıklı olarak inşa edilen bu ambarda, dünyada nükleer bir savaş, küresel ısınma gibi herhangi bir felaketin ardından geride kalabilen insanlığın soyunu devam ettirebilmesi için, dünyanın dört bir yanından gelen yaklaşık 4 milyon farklı tohum saklanıyor.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro