eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a kıraathane tepkisi

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a kıraathane tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Millet Kıraahaneleri' kuracağız' açıklamasına sert tepki gösterdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-06-2018 13:52 - Güncelleme: 09-06-2018 13:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Millet Kıraathaneleri kuracağız' açıklamasını eleştiren Kılıçdaroğlu, 'Kıraathaneler işsizliğin itirafıdır. 'Ben ülkeyi yönetemiyorum'un itirafıdır. Cumhur İttifakına oy verecek vatandaşlara sesleniyorum: Sen kıraathaneden mi yanasın, fabrikadan mı yanasın?' dedi.

Bazı programlara katılmak üzere Antalya'ya gelen Kılıçdaroğlu, Gazipaşa ilçesinde partililerce karşılandı. Daha sonra Alanya'ya geçen Kılıçdaroğlu, Kültür Merkezi'nde muhtarlar, kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve turizmcilerle bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada, 24 Haziran'da sandığa herkesin kendisini, çevresini, ailesini düşünerek gitmesini ve oy kullanmasını istedi.

Kılıçdaroğlu, ülkede çocukların yüzde 90'ının niteliksiz okullara gittiğini ileri sürerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

ELİN OĞLU UZAYDAN ALTIN GETİRMEYİ DÜŞÜNÜYOR
"Çocuklarımız bunu hak ediyor mu? Efendim şimdi kıraathaneler yapılacakmış. Niçin? İşsiz sayısı daha çok artacak. Nereye gidecek bu vatandaşlar, kıraathanelere gidecekler. Bu işsizliğin itirafıdır. 'Ben ülkeyi, ekonomiyi yönetemiyorum, binlerce, milyonlarca işsiz yaratacağım. Onların gideceği tek yer var, kıraathaneler. Fabrikalar yok, çalışan yok. Türkiye'yi çağdaş uygarlığa nasıl ulaştıracağız. Cumhur ittifakına oy vermek isteyen vatandaşımın vicdanına seslenmek istiyorum. Sen oyunu kullanırken kıraathaneden yana mı fabrikadan yana mısın? Çalışandan yana mısın? Hayatımda böyle bir şey duymadım. 'Millet bahçeleri yapacağız'. Elin oğlu uzaydan altın getirmeyi düşünüyor. Yeşil alan mı bıraktın, millet bahçeleri için."

PAYLAŞ tw fb gp
Kaynak : AA

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a kıraathane tepkisi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 09 Haziran 2018 16:09 Devlet fabrika kuracak mis kurulan fabrikaları gördük siyasi rant kapısı yaptınız bir tane devlet fabrikası gösterin kâr eden kardeşim Devlet teşvik eder vergisini alır vatandaşa hizmet götürür gelecek sağlar hangi çağda yaşıyoruz fabrikası olan bir Avrupa devleti gösterin kafa hala 1980 öncesi kafa

    CEVAP YAZ 0 9
KİMDİR ?
Kemal Kılıçdaroğlu
KEMAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde doğan Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptı. Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktis

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro