KHK ihraç gözaltıları başladı hakim, savcı, profesör ve...

FETÖ gözaltıları sürüyor. Urfa, Hatay, Zonguldak, Manisa illerinde fetö operasyonları vardı. KHK ile ihraç edilen hakim, savcı, polisler gözaltına alındı.

KHK ihraç gözaltıları başladı hakim, savcı, profesör ve...

TÜRKİYE genelinde FETÖ operasyonları sürerken günün en bomba gözaltıları Şanlıurfa'da yapıldı. Artık FETÖ'nün yargı koluna yönelik operasyonlar başladı. Bu kapsamda KHK ile meslekten atılan hakim ve savcılara operasyon başlatıldı.
Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK) meslekten ihraç edilen 7 eski hakim ve savcının adreslerine operasyon düzenlendi. Yapılan aramaların ardından 6 eski hakim ve savcı gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler emniyete götürüldü. Adresinde bulunamayan bir şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

KHK ihraç gözaltıları başladı hakim, savcı, profesör ve...

MANİSA : FETÖ POLİSLERİ GÖZALTINDA
Günün bir diğer flaş gözaltısı ise Manisa merkezli oldu ve 4 ili kapsadı. Hedefte ise KHK ile açığa alınan FETÖ polisleri vardı.
Manisa Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülen FETÖ/PDY'nin kentteki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Manisa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinasyonunda Manisa, Bursa, Balıkesir ve Antalya'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda haklarında yakalama kararı bulunan ve örgüt içinde faaliyet gösterdiği iddia edilen, açığa alınmış ve meslekten ihraç edilmiş emniyet mensuplarından oluşan 25 şüpheli gözaltına alındı.

KHK ihraç gözaltıları başladı hakim, savcı, profesör ve...

HATAY : ADİL ÖKSÜZ'ÜN YEĞENİ PROFESÖR TUTUKLANDI
Hatay Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul, Ankara, Gaziantep, Manisa, Adana, Antalya, Isparta, Batman, Konya ve Kahramanmaraş'ta eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 104 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında FETÖ'nün firari "hava kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ün yeğeni olan ve meslekten ihraç edilen eski profesör Hüseyin Öksüz de bulunuyordu. Bugün mahkemeye sevkedilen Öksüz ile birlikte 10 kişi tutuklandı. İsimler bylocktan tespit edildi.

KHK ihraç gözaltıları başladı hakim, savcı, profesör ve...

SAMSUN : HAKİM- SAVCI GÖZALTILARI
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında KHK ile meslekten ihraç edilen Trabzon, Sinop, Giresun, Tokat, Amasya, Çorum ve Rize adliyelerinde görevli eski hakimler ile cumhuriyet savcıları gözaltına alındı. Polisteki sorguladı tamamlanan savcı ve hakimler, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Gözaltıdakiler Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK) 17 Mart'ta ihraç edilen 202 hakim ve savcı arasında yer alıyor.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro