eposta yazdır zoom+ zoom-

Kadınların tepkisini çekmişti! Hülya Avşar'dan eleştirilere olay yanıt

Kadınların tepkisini çekmişti! Hülya Avşar'dan eleştirilere olay yanıt

"Erkek çalışsın kadın evde otursun." sözleriyle tepkileri üzerinde toplayan Hülya Avşar, Ertuğrul Özkök'e yaptığı açıklamada "Cımbız çetesi ne derse desin lafımın arkasındayım. Kadınlar, iki işi beceremiyor, boşanıyorlar. Ben de onlardan biriyim." diyerek yine tartışılacak sözlere imza attı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 07-03-2018 08:57 - Güncelleme: 07-03-2018 08:57

Hülya Avşar, Star TV'de ekrana gelen 'Bir Hülya Avşar Sohbeti'nin son bölümünde Mehmet Aslantuğ'la kadınlarla ilgili söylediği sözlerden dolayı tüm Türkiye'den tepki görmüştü. Hülya Avşar, "Erkek çalışsın kadın evde otursun." sözleri için "Lafımın arkasındayım" deyip "Kadınlar hem çalışıp hem çocuk büyütmeyi beceremiyor, boşanmalar artıyor. Ben de onlardan biriyim" ifadelerini kullandı.

"İKİ İŞİ BİRDEN BECEREMİYORUZ"
Konuyla alakalı Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'e konuşan Hülya Avşar, "Ben bütün bir konuşma yaptım. Kimseye çalışmayın falan demedim. Tam aksine çalışın diyorum. Kendim hâlâ çalışan bir insanım. Zehra'yı da çalışacak bir kadın olarak yetiştiriyorum. Kadının evde yapması gereken şeyler var. Çocuğuna bakacak, evde yemeği yapacak. Bunu iki işi birden beceremiyoruz. Bak bunu ben de beceremedim. Ayrılıklarım bu yüzden oldu. Boşanmaların çoğu bu yüzden oluyor." dedi.

''İNFAZLAR YAPILIYOR''
Tüm tepkilere rağmen sarf ettiği sözlerinin arkasında olduğunun altını çizen Hülya Avşar, "Ortadan cımbızla çekip almışlar, onun üzerinden TT olma numaraları çekiliyor, sosyal medya infazları yapılıyor. Ve o cımbız çetesi ne derse desin, konuşmamın tamamında söylediklerime sadığım ve arkasında duruyorum." şeklinde konuştu.

NELER OLMUŞTU ?
Star TV'de ekrana gelen Bir Hülya Avşar Sohbeti'nin son bölümünde Mehmet Aslantuğ ile Hülya Avşar arasında yaşanan diyaloglar sosyal medyada gündem oldu.

HÜLYA AVŞAR: KADIN EVDE OTURUP ÇOCUK BAKSIN
Avşar'ın programda kadınlarla ilgili yorumları sosyal medyada eleştiri topladı. Hülya Avşar "Ben şeyciyim. Erkek çalışsın, kadın evde çocuklarını kendi büyütsün, yemeğini yapsın, kocasını karşılasın" dedi.

MEHMET ASLANTUĞ: KADININ ÜRETİME GİRMESİ LAZIM
Aslantuğ araya girerek "Tam bu değil galiba. Bu biraz sertleşmiş hali. Üretime girmesi lazım kadının. Muasır medeniyet seviyesi başka türlü olmuyor var ya Ata'nın işaret ettiği" diye yanıt verdi.

HÜLYA AVŞAR: ERKEK EGEMENLİĞİ GÜZEL BİR DUYGU
Avşar ise kadın özgürlüğüyle ilgili bir şey söylemediğini belirterek "Onu yapsın. Kadın özgürlüğüne hiçbir zaman... Evde de kadın baskın, dışarıda erkek, erkek egemenliği diyorum, erkek üstünlüğü, baskısı demiyorum. Erkek egemenliği güzel bir duygu geliyor bana" diye konuştu.

ASLANTUĞ: KADIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ ERKEĞİN ELİNE BIRAKMAMALI
Aslantuğ ise "Özgürlükten kastın üretimde de olması dahil değil mi oraya, üretimde. Yani hayatın içinde. Yoksa gezip tozmuyor özgürlükten kasıt" sözleriyle karşılık verdi. Avşar ise "Hayır, çalışabilir anlamında. Ben kızıma da söylüyorum muhakkak işin olsun. Kocan kim olursa olsun, dünyanın en zengin adamı da olsa senin kendi işin olsun. Ama erkek egemenliği diyorum. Bir erkek kadına sarıldığı zaman, kolunun altına girebileceğin bir erkekten bahsediyorum" sözleriyle devam etti. Aslantuğ ise şöyle yanıt verdi: "Bunu şöyle formüle etmek zorundayız. Bu erkeğe de anlam katar kadına da... Bu duyguları koruyalım ama kadın evinde üretimden çekilip bütün istikbalini bir adamın vicdanına, aşkına, samimiyetine, günün sonunda bir gün aklının karışmasına yanılgılarına bırakmamalı"

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Kadınların tepkisini çekmişti! Hülya Avşar'dan eleştirilere olay yanıt haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Haklı 07 Mart 2018 11:27 helal kız hülya doğru söylüyorsun.Kadın çalışınca ev hanımlığı iptal oluyor iş ortağı gibi davranılıyor ondan sonra koş mahkemeye.Benimde ekonomik özgürlüğüm var seni çekemem diyor iş bitti bebeler ortada psikoloji alt üts amaaaan neyse.Şimdi benide topa tutarlar doğru söyledin diye

    CEVAP YAZ 2 0
KİMDİR ?
Hülya Avşar
HÜLYA AVŞAR KİMDİR?

Emral ve Celal Avşar'ın ilk çocuğu olarak Edremit-Balıkesir'de dünyaya geldi. Ailesi tarafından malakan curri diye çağırılırdı.Sarışın anlamına gelir.Anne tarafından Balıkesir'li olan Avşar'ın baba tarafı Ardahan/Hasköy'lü

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro