İnce'ye zor soru: Neden sözünüzde durmadınız?

Siz seçim sürecinde "Ben Kılıçdaroğlu ile rakip olmam" dediniz. Fakat seçim bitti, rakip olma girişiminde bulundunuz. Neden?

Birincisi rakip olmadım. Yine sözümde durdum. Ben kendisine herkesin bildiği yemekte "Kurultayı toplayın, siz aday olmayın" dedim. Yarışalım demedim. "Siz aday olmayın, onursal başkan olun, ben aday olayım" dedim.

ADAYLIĞINA İTİRAZ EDENLERE "LİSELİ" YAKIŞTIRMASI "Ama bu teklifi kabul etmedi" diyen Ahmet Hakan'a bir dönem öğretmenlik yapan Muharrem İnce'nin cevabı ise ilginç oldu. Daha önce seçmenlerine "şizofren" diyen İnce, adaylığını eleştirenlere bu kez "liseli" yakıştırması yaptı. İnce şöyle konuştu:

Lise öğrencisi duyarlılığıyla konuşamayız. Memleket meselesi konuşuyoruz. Şartlar değişti. Yani sayın Baykal istifa ettiğinde, evinden çıkarken Kılıçdaroğlu "ben aday değilim" demişti. Sonra ne oldu? Aday olmak zorunda kaldı. Bu Sayın Kılıçdaroğlu'nun sözünü tutmaması mı demektir. Hayır. Şartlar değişmiştir. Değişince de aday olmak zorunda kalmıştır. En büyük anket seçimdir. Bu seçimin sonucunda partiden 4 milyon fazla oy almışım. CHP'nin oyu, benim oyumdan fazla çıksaydı, ben bunu yine diyemezdim.

"APOLET TARTIŞMASINDA HATA YAPMADIM" Seçim sürecinde evet hatalarım oldu.13 ile gidemedim. Ne yapar yapar giderdim. Uyumayabilirdim, gitmeliydim. 107 yetmez, 150 olmalıydı. Hastalandığım günler oldu. Hatay mitingi öncesi. Apolet tartışmasında kimileri yanlış yaptığımı kimileri yapmadığımı söyledi. Bunu ölçüp biçince yanlış yapmadığıma karar verdim. Bu ülkede 40 yıl solun birlikteliği tartışıldı. Bu artık geçersiz. Ecevit yüzde 21 ile kazandı. Ama artık 50+1 gerekiyor. Solun birlikteliği buna yetmez. Milletin beraberliği lazım. Bize oy vermeye eli gitmeyen ama Erdoğan'a da oy vermeyecek olan kesim kıyamadı sandığa gitti. 3 büyük mitingi son güne bırakmamalıydık belki de.

"SEÇİM 5 SENE SONRA OLMAYACAK" Cumhurbaşkanlığı seçimi 5 sene sonra olmayacak. Kesinlikle söylüyorum daha erken olacak. Hazırlık yapmak gerekir dedim genel başkana.

  • Medya 10 Eylül 2018 23:07
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw

YORUM YAZIN İnce'ye zor soru: Neden sözünüzde durmadınız? videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro