Görme engelliyi 'kör taklidi yapma' diye dövdüler!

Erzurum'da, doğuştan görme ve işitme engelli olan Kemal Tanas, yolun karşısına geçmek isterken kolunu tuttuğu kadının bağırması üzerine çevredekilerce 'tacizci' diye darp edildi. Bazıları 'kör taklidi yapma' diyerek vurdu.

Görme engelliyi 'kör taklidi yapma' diye dövdüler!

Erzurum'da, doğuştan görme ve işitme engelli olan Kemal Tanas, yolun karşısına geçmek isterken kolunu tuttuğu kadının bağırması üzerine çevredekilerce darp edildi. Yüzde 95 engelli raporu bulunan Tanas'ın, başına gelenleri anlatan kardeşi ise bazı saldırganların kardeşinin 'kör taklidi yaptığını' söyleyerek üzerine yürümeye devam ettiklerini söyledi.

Görme engelliyi 'kör taklidi yapma' diye dövdüler!

Erzurum'un Yoncalık Mahallesi'nde oturan doğuştan az gören ve işitme engelli olan Kemal Tanas (37), kent merkezindeki Cumhuriyet Caddesi'nde yolun karşısına geçerken yardım istemek amacıyla görmediğini bir kadının kolunu tuttu. Taciz edildiğini sanan kadının bağırması üzerine Tanas'ın görme ve işitme engelli olduğunu bilmeyen çevredekiler, Tanas'ı darp etti. Bir vatandaş tarafından saldırganların arasından kurtarılan Kemal Tanas, olay yerine gelen polislerce polis merkezine götürüldü. Tanas'ın durumu öğrenerek polis merkezine gelen ailesi saldırganlardan şikayetçi oldu.

Görme engelliyi 'kör taklidi yapma' diye dövdüler!

'YÜZDE 95 ENGELLİ RAPORU VAR'
Engelli gencin ağabeyi Murat Tanas, kardeşinin yüzde 95 engelli raporunun olduğunu söyledi. Kardeşinin beyninde tümör olduğu için göz ve kulak gelişimin sağlanamadığını ifade eden Tanas, kardeşinin gözlerinin çok az gördüğünü ifade etti. Murat Tanas, kardeşinin dışarı çıktığında sürekli yanında olamadıklarını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

Görme engelliyi 'kör taklidi yapma' diye dövdüler!

"Kardeşim caddeden geçerken her zaman insanlardan yardım alıyor, birinin koluna girerek karşıya geçiyor. Bu kez de yine karşıya geçmek için birinden yardım almaya çalışıyor, bir kadının kolundan tutuyor. Ama kadın kardeşimin kendisini taciz ettiğini düşünerek çığlık atınca çevredeki taksici ve esnaf da kardeşimi darp etti. Kardeşimin kötü bir niyeti yok."

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro