En çok sevilen lider hangisi anket sonuçları

Konsensus liderlerin sevilme grafiğini ortaya çıkarttı, bakın hangi lider kaçıncı sırada.

En çok sevilen lider hangisi anket sonuçları


Konsensus Türkiye Gündemi Araştırma Şirketi liderlerin sevilme oranlarını ortaya çıkarttı. Anket sonuçları çok da sürpriz değil aslında.

Araştırma için 747 Erkek, 753 Kadın ile görüşüldü. İşte sonuçlar;

En çok sevilen lider hangisi anket sonuçları


PERFORMANSI EN ÇOK BEĞENİLEN LİDER

Siyasi Performansından en fazla memnun olunan TBMM’de grubu bulunan siyasi partinin lideri %52 ile Recep Tayyip Erdoğan çıktı. Erdoğan’ın siyasi performansından memnun olmayanların oranı %42.

Siyasi performansından en az memnun olunan lider ise % 83 ile BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş. Demirtaş’ın siyasi performansından memnun olanların oranı %13’te kaldı.

En çok sevilen lider hangisi anket sonuçları


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi performansından memnun olanların oranı %23 olmayanların oranı %70’tir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin siyasi performansından memnun olanların oranı da %23 olmayanların oranı %66’dır.

En çok sevilen lider hangisi anket sonuçları


SON ALTI AYIN KAYBEDENLERİ

Mart 2013’ten bugüne siyasi performanstan memnuniyette inişli çıkışlı bir grafik çizen Erdoğan, Ocak 2014’ten Haziran 2014’e 8 puanlık yükseliş ile %52 oranına ulaşmıştır. Haziran 2014’te en büyük düşüşü 9 puan ile Kılıçdaroğlu yaşamıştır. Bahçeli’de görünen 4 puanlık yükseliş dikkat çekicidir. Son 6 ay içersinde Selahattin Demirtaş’ın siyasi performanstan memnuniyet oranı 2 puan gerilemiştir. Son altı ayın kazananları Erdoğan ve Bahçeli olurken kaybedenleri Kılıçdaroğlu ve Demirtaş olmuştur.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro