Elon Musk alev silahını satışa sundu!

Elon Musk, sözünü tuttu. Musk'ın yer altı ray sistemleri döşeyen şirketi The Boring Company, kendi markasıyla artık 'alev silahı' satıyor.

The Boring Company, Musk'ın en değerli şirketlerinden biri. Tesla ile yenilenebilir enerjiyi araçlarda yaygınlaştırmaya çalışırken, Musk, The Boring Company ile yer yüzü ulaşımını başka bir seviyeye taşımaya çalışıyor. Ancak The Boring Company oldukça ilginç bir ürün de satıyor: Şirketin logosunu üzerinde barındıran bir şapka. Musk eğer bu şapkadan 4 bin adet daha satılırsa, bir alev silahının satışına başlayacağını çok öncesinde söylemişti.

Görünüşe göre, şapka satışları iyi gittiği gibi Musk'da sözünü tutmuş. The Boring Company Flamethrower ile tanışın. Yanında bir de yangın tüpü ile birlikte satılan bu alev silahı 500 dolara satılıyor. Yasal olmasının sebebi de; ateş püskürtme kapasitesinin sınırlılığından dolayı alev silahı ABD'de silah kategorisine girmemesi. Bu yüzden de Musk bu silahları 'dünyanın en güvenli alev silahı' diye lanse ederek satıyor. Yine de bu silahla Musk'ın yaptığı gibi birilerinin üzerine koşturmak, sanırım bu sözü pek doğrulamayabilir. Yine de oldukça eğlenceli bir fikir olduğu da kesin.

Bu silahı ne için ürettiğini soran kişilere Elon Musk, "Eğlenmek isteyen insanla için" diye cevap veriyor. Normalde alev silahı için 500 dolar biraz fazla bir fiyat. Zaten buradaki bağlantıdan ön siparişe açık olan silahın, satış bağlantısının alt tarafına bakılırsa bunu kendileri de kabul ediyorlar. Bu anlamda ürünün, şirkete fon sağlamak adına çıkarılmış bir eğlence ürünü olduğu belli. (Webtekno)

  • Teknoloji 28 Ocak 2018 19:13
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw

YORUM YAZIN Elon Musk alev silahını satışa sundu! videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro