eposta yazdır zoom+ zoom-

Ehliyet sınavı 2017 ne zaman çok az kaldı aman dikkat

Ehliyet sınavı 2017 ne zaman çok az kaldı aman dikkat

Ehliyet sınavı 2017 ne zaman yılın son sınavı olan ehliyet yazılı sınav hangi gün yapılacak? 2017'nin bitmesine sayılı günler kala ehliyet sınavı da merak edilmeye başlandı. Ehliyet sınav tarihi ve ehliyet sınav soruları internethaber'de.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-12-2017 09:00 - Güncelleme: 12-12-2017 09:00

Binlerce adayın merakla beklediği ehliyet sınavına sayılı günler kaldı. Senenin son yazılı sınavı ne zaman yapılacak? MEB akademik takvimine gelin hep birlikte bakalım.

Ehliyet sınavı ne zaman gerçekleşecek sorusu trafiğe çıkmak için geri sayıma geçen sürücü adayları tarafından araştırılmaya devam ediyor. Milyonlarca kişinin merakla araştırdığı konular arasında yer alan ehliyet sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek. Peki, ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? İşte, bu yılın Milli Eğitim Bakanlığı'na ait sınav takvimi. Ehliyet sınavı, 23 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’da yapılacak. Sınav sonuçları, 4 Ocak’ta açıklanacak. Adayların sınavlarda başarılı olabilmeleri için en az 70 puan alması gerekecek.

EHLİYET SINAVI BÜYÜK DEĞİŞİKLİK  MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, bakanlık, sınavlar için dijital devrime hazırlanıyor. Gelecek yıldan itibaren tüm motorlu taşıt sürücü kursu sınavları ile açık ortaokul ve lise sınavları, 81 ilde 124 e-sınav merkezinde yapılacak. Kalkınma Bakanlığı da e-sınav uygulamasının yaygınlaştırılmasına katkı verecek.  MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce motorlu taşıt sürücü kursu e-sınavı, halen 29 il merkezinde 32 salonda yapılıyor. Bu kapsamda Türkiye genelinde 92 merkez daha açılacak.      İlk etapta il merkezlerinde kurulacak e-sınav salonlarının, ilerleyen dönemde nüfusun yoğun olduğu büyük ilçelerde de açılması planlanıyor. Bu merkezler, yüksek teknoloji ve akıllı cihazlarla donatılarak, her biri bin kişinin aynı anda sınava gireceği şekilde tasarlanacak.     

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ehliyet sınavı 2017 ne zaman çok az kaldı aman dikkat haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro