Dunford'dan YPG açıklaması: Türkiye ile ilişkileri bozmamak, kilit unsurlarından biri

YPD'ye verilen silahların kimin eline geçtiğini ve nerede kullanıldığının çok sıkı denetleneceğini belirten Dunford, ABD Savunma Bakanı Jim Mattis'in önümüzdeki hafta Avrupa'da Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile görüşeceğini ve Mattis'in geçen perşembe günü de Işık'a SDG'ye sağlanan silahlarla ilgili ayrıntılı bir mektup yolladığını söyledi.

Washington’da Ulusal Basın Kulübünün öğle yemeğine katılan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dunford, SDG'ye verilen silahlar ile ilgili ‘Türkiye'nin terör örgütü olarak gördüğü Kürt gruplara binlerce hafif ve ağır silah veriyor. Bu silahların DEAŞ ile mücadeleden sonra, 65 yıllık NATO ortağınıza dönmeyeceğini nasıl garanti ediyorsunuz?' sorusuna verdiği yanıtta ABD'nin NATO müttefiki ve ortağı Türkiye ile stratejik ilişkilerini sürdürmeye odaklanmış olduğunu söyledi.

  • Dünya 20 Haziran 2017 00:27
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Dunford'dan YPG açıklaması: Türkiye ile ilişkileri bozmamak, kilit unsurlarından biri videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • beyler beyi 20 Haziran 2017 00:59 şerefsizler orta doğudaki akan her kanın senaryosunu siz yazıyorsunuz hala çıkıp lak lak ediyorlar.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro