eposta yazdır zoom+ zoom-

DGS çıkmış sorular 2018 DGS çözümlü çıkmış sorular cevap anahtarı

DGS çıkmış sorular 2018 DGS çözümlü çıkmış sorular cevap anahtarı

Üniversite eğitimini lisans düzeyine getirmek için binlerce öğrencinin gireceği DGS sınavı 21 Temmuz'da yapılacak. DGS sınav giriş belgesi alma ve DGS sınav yerleri ise ÖSYM tarafından 13 Temmuz'dan sonra erişime açılacak. Sziler için çözümlü-cevap anahtarı olan DGS çıkmş soruları bir araya getirdik.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-07-2018 13:35 - Güncelleme: 06-07-2018 13:20

DGS ne zaman, 2018 ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınav yerleri, ÖSYM AİS sayfasında ne zaman açıklanacak soruları gündemde. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 21 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak sınava dair bilgiler haberimizde. Sınav yerleri (giriş belgesi), sınav tarihi, DGS kılavuzu, sınav sorularının yayınlanacağı tarih aralığı ve sınav sonuçları açıklanacağı tarih bulunuyor.

DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak? ÖSYM’nin 2018 Temmuz ayında yapacağı sınava dair süre azalıyor. Ön lisans mezunları ve ikinci sınıfta okuyan öğrenciler dört yıllık üniversite programlarına girebilmek için sınava hazırlanırken, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, sınava dair açıklamalarda bulundu.

DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK: DGS sınav giriş belgesi, sınavdan 10 gün önce ÖSYM AİS sayfasında yayınlaması bekleniliyor. Sınav 21 Temmuz 2018 tarihinde yapılıyor. Belge 11 Temmuz 2018 Çarşamba günü kurumun resmi web sayfasında yayınlanması tahmin ediliyor.

SINAV YERİ NASIL ÖĞRENİLİR: Sınav merkezinin sayfasında sınav yeri nasıl öğrenilir sorusuna şu açıklama yapıldı: Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır. Bu nedenle adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile sınav gününden önce gidip görmesi önerilmektedir. 3 Sınava Giriş Belgeleri üzerinde adayların sınava gecikmelerini önlemek amacıyla sınav binalarının konum bilgilerinin yer aldığı Quick Response Code (QR kod) yer alacaktır. Adaylar, Sınava Giriş Belgeleri üzerine yerleştirilen QR kod sayesinde sınava girecekleri binanın konumunu kolaylıkla öğrenebileceklerdir. Bu sistemi kullanabilmek için QR kod okuyucu programlarından herhangi birinin yüklü olduğu cep telefonunun kamerasından, Sınava Giriş Belgesi çıktısı üzerindeki kod parçacığını okutmak ve okuyucu yazılımın ilgili linki açmasına izin vermek yeterlidir. Bu özelliği kullanarak adaylar, sınav binalarına ulaşım yollarını ve sürelerini kolaylıkla görebilecektir.

DGS SINAV TARİHİ VE SINAV SORULARININ YAYINLANMASI NE ZAMAN: DGS sınav tarihi, 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 10:15’te yapılacak. Sınav süresi 150 dakika olarak açıklanırken, ÖSYM’nin geçen sene başlattığı 15 dakika kuralı, bu sınavda da uygulanması bekleniliyor. DGS soruları ne zaman yayınlanacak sorusunun cevabı net değil! Sınav günü veya sınavdan birkaç gün soruların yayınlanması tahmin ediliyor.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: ÖSYM sınav takvimi 2018 sayfasında kurum DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna cevap veriyor. Buna göre; sonuçlar 16 Ağustos 2018 Perşembe günü kurumun ‘sonuç’ sayfasında yayınlanacak. Sonuçların açıklanacağı saat konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

2017 YILI DGS ÇIKMIŞ SORULAR İÇİN TIKLAYIN 

2016 YILI DGS ÇIKMIŞ SORULAR İÇİN TIKLAYIN

2014 DGS ÇIKMIŞ SORULAR İÇİN TIKLAYIN

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN DGS çıkmış sorular 2018 DGS çözümlü çıkmış sorular cevap anahtarı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro