eposta yazdır zoom+ zoom-

Darbeci generale kara büyü

Darbeci generale kara büyü

Tayland'da askeri darbeyle yönetime gelen Orgeneral Prayut Çan-oça'nın kara büyü iddiası konuşuluyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-09-2014 14:53 - Güncelleme: 26-10-2015 07:54

Tayland Başbakanı ve darbe lideri Orgeneral Prayut Çan-oça, şiddetli boğaz ve boyun ağrısının yanı sıra soğuk algınlığı nedeniyle kendisine 'kara büyü' yapıldığını söyledi.

Prayut, Ulusal Reform Konseyi'nde yaptığı konuşmada, "Muhaliflerimin yaptığı kara büyüye iyi gelecek bir şey varsa lütfen bana getirin" dedi.

Prayut, sağlık durumunu ise, "Bugün, şiddetli boğaz ve boyun ağrım var. Bazı kişiler bana beddua ederek bunu yaptı. Birileri beni başımdan aşağı suyla ıslattı. Soğuk algınlığına yakalanacağım" şeklinde özetledi.

Cunta lideri Prayut'un iddialarına ülke genelinde birçok siyasetçi ve üst düzey askeri yetkili inanırken, Kyoto Üniversitesi'nden tarihçi Doçent Pavin Chachavalpongpun, iddiaları, 'aptallık ve kuruntu' şeklinde yorumladı.

Tayland'daki siyasi kriz, Yinglak hükümetinin sürgündeki Taksin Şinavatra'nın ülkeye dönmesini sağlayacak tasarıyı parlamentodan geçirmeye çalışması üzerine patlak vermişti.

Büyük çapta gösteriler üzerine 9 Aralık'ta parlamentoyu fesheden Yinglak, 2 Şubat'ta erken seçim kararı almıştı. Yinglak Şinavatra, 7 Mayıs'ta Anayasa Mahkemesi tarafından yetkisini kötüye kullanmaktan suçlu bulunarak başbakanlık görevinden alınmıştı.

Ülkede 7 ay süren siyasi tıkanıklığın ve 28 kişinin öldüğü protesto gösterilerinin üzerine ordu, 22 Mayıs'ta yönetime el koymuştu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Darbeci generale kara büyü haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Hilal*** 06 Eylül 2014 22:15 Kuranı Kerim,Ayetel Kürsi Felak ve Nas süresini belki böylece kendiside yola gelir, boğaz ağrısı ile boyun ağrısı bugün herkeste var bu kara büyü manasına gelmez, var diyorsa cevşen taşısın, böcek, çekirge vs. ne bulurlarsa yiyorlar, insan midesine herşey sokmamalı bünyenin dengesi bozuluyor nasıl domuz kana karışınca bir şeyleri bozuyor, otursun kudret narı, helile, turp, bal yesin sabah aç karnına zeytinyağı içsin, daha çok şey var bu fena üşütmüş

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro