CNN Türk canlı yayınında Ortadoğulu ve korkak kavgası

Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programında, Türkiye'nin dış politikada yaşadığı gerilimin tartışıldığı sırada bazı konukların karşılıklı sataşmaları canlı yayını gerdi.

İstanbul Üniversitesi Öretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır Erdem, Türkiye'nin dış politikada Avrupa devleti olarak kabul edilmekten çok bir Ortadoğu ülkesine dönüştüğü eleştirisini yaparken, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tayyar Arı, "Manipüle ediyorsunuz, daha dün Sırbistan Cumhurbaşkanı ile görüşüldü. Ukrayna Devlet Başkanı ağırlandı." dedi. Özyeğin Üniversitesi'nde görevli Prof. Mesut Hakkı Caşın da, "Sen kendini öyle mi görüyorsun? Ortadoğulu bir devlet Boğazlar'ı kontrol edemez" diyerek tepki gösterdi.

Bahadır Erdem de "Boğazlar'ı koruyorsak, Atatürk'ün kurduğu, laikliğin ve eleştirilen o monşerlerin sayesinde" şeklinde karşılık verince ortam gerildi.

KORKAK İTHAMI ORTAMI GERDİ

"Ne demek istiyorsun, ben Atatürkçü değilim mi demek istiyorsun? Karavana atıyorsun hocam" diye eleştiren Hakkı Caşın'a Erdem, "Ben de kimi korkak buluyorum biliyor musunuz, yanlışlara yanlış demeyen, iktidar sahiplerine yanlışsın demeyen hocalara danışmanları korkak buluyorum" sözleriyle karşılık verdi.

Programın konuklarından Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tayyar Arı ise, "Bu tavrınızla Türkiye'ye ait olmadığınızı gösteriyorsunuz" deyince Bahadır Erdem daha da kızarak şunları söyledi:

"Ben Türkiyeliyim, babam Malatyalı, annem Aydınlı. Siz bunu bana söyleyemezsiniz. Siz Türkiye'ye mi aitsiniz.."

AHU ÖZYURT PROGRAMI BİTİRMEK ZORUNDA KALDI

Tartışmanın daha da alevlenmesi üzerine programın sunucusu Ahu Özyurt, gerilimi düşüremeyeceğini düşünerek programı sonlandırdı.

  • Medya 12 Ekim 2017 16:51
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN CNN Türk canlı yayınında Ortadoğulu ve korkak kavgası videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro