Bruce Lee'yi kim öldürdü?

Bruce Lee'yi kim öldürdü?

Çok değil, bundan 15 yıl önce, yaşı yetenler tüm ülke sathında pıtrak gibi açan karate, Kung Fu ve bilumum Uzakdoğu kurslarını hatırlayacaktır. Hatta bir dönem iş çığırından öyle çıkmıştı ki, 80’lerin sonlarında çocuk olanlar, ‘karate bilenler’ ve ‘bilmeyenler’ diye ikiye ayrılıyordu.

Bruce Lee'yi kim öldürdü?

Hâlâ var olan yazlık sinemalarda bizde ‘vurdulu kırdılı’ üst başlığı altında toplanabilecek filmlerin hınca hınç dolduğu dönemler ve gazete bayilerinde başlı başına bir sektör haline gelmiş bol resimli, dövüş sporları tekniklerinin tanıtıldığı dergilerle doluydu.

Bruce Lee'yi kim öldürdü?

Bu büyük dalganın dünyada ve Türkiye’de yayılmasının en önemli kahramanlarından biri, hiç kuşkusuz dövüş sanatının efsane ismi Bruce Lee’ydi.

Bruce Lee'yi kim öldürdü?

Her daim çekici ‘hızlı yaşayıp, genç ölen’ popüler kültür ikonlarından biri olmayı da, ‘hızlı dövüşüp genç ölerek’ hak eden Lee’nin, bugün 70. doğum yıldönümü. Tüm dünyada binlerce hayranı efsanenin doğum gününü farklı etkinliklerle kutlayacak.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro