Bir bardak pirinç ile güzellik iksiri

Uzak Doğu kadınlarının en temel bakım ürünü pirinç suyunun vücudunuza da epey faydalı olabileceğini biliyor muydunuz?

Bir bardak pirinç ile güzellik iksiri

Uzak Doğu kadınlarının en temel bakım ürünü pirinç suyunun vücudunuza da epey faydalı olabileceğini biliyor muydunuz? Birçok derde deva olan pirinç suyunun faydalarını sizler için topladık, buyursunlar...

Bir bardak pirinç ile güzellik iksiri

Çaba göstermeden tek bir malzemenin suyuyla sağlığınıza sağlık katacaksınız. Üstelik çok para harcamanıza da gerek kalmayacak, böylelikle bütçenize de katkı sağlamış olacaksınız. Enerji vermesi ve kabızlığı gidermesiyle bilinen Asya tarifi asırlardır kullanılıyor.

Bir bardak pirinç ile güzellik iksiri

Dilerseniz pirinci suda bekletin dilerseniz de haşlayarak suya nişastasını vermeyi sağlayın. Ancak şu detayı da unutmayın; pirinç suyunu hazırladığınız o an kullanmalısınız. Bekletip sonra kullanma gibi bir şansınız yok. İki şekilde elde edebileceğiniz pirinç suyunu dilerseniz haşlayarak yapın. Kaynama sırasında pirincin suya bıraktığı nişastada yararlı aminoasitler ve mineraller bulanacaktır.

Bir bardak pirinç ile güzellik iksiri

Cilt hücrelerinin sağlıklı olmasını sağlar çünkü pirinç suyu B vitamini açısından oldukça zengindir. B vitamini ise cilt hücrelerini yeniler.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro