Ben yandım başka anaların da yüreği yanmasın

"Başka anaların da yüreği yanmasın" Antalya'nın Aksu ilçesinde babaları tarafından öldürülen Hira ve Elasu Akşeker kardeşler imemleketleri Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde toprağa verildi. Acılı annenin sözleri yürekleri dağladı

Ben yandım başka anaların da yüreği yanmasın

Antalya'nın Aksu ilçesinde babaları tarafından başlarına birer kurşun sıkılarak öldürülen öldürüldüğü iddia edilen Hira (3) ve Elasu Akşeker (5) kardeşler gözyaşları arasında toprağa verildi. Minik kızların acılı annesi Şura Akkök Akşeker, "Başka anaların da yüreği yanmasın, başka çocuklar da ölmesin." dedi.

Ben yandım başka anaların da yüreği yanmasın

Babaları Göksel Akşeker tarafından intihar etmeden önce silahla öldürüldüğü belirtilen Hira (3) ve Elasu Akşeker (5) kardeşlerin naaşları, Sütçü İmam Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Dulkadiroğlu ilçesinin Duraklı Mahallesi camisine getirildi.

Ben yandım başka anaların da yüreği yanmasın

Çocukların annesi Şura Akkök Akşeker, cenaze töreni öncesi yaptığı açıklamada, iki evladının acısını yaşadığını söyledi. Çocuklarının el birliğiyle öldürüldüğünü savunan Akşeker, eşinin anne ve babasının da suçlu olduklarını öne sürdü. Akşeker, eşinin nasıl biri olduğunun ailesi tarafından iyi bilindiğini iddia ederek şöyle konuştu:

Ben yandım başka anaların da yüreği yanmasın

"Annesi oğlunun nasıl bir cani olduğunu bildiği halde yerini devlete söylemedi. Günlerce beni aradı 'Barışacaksın, barışmazsan aileni öldüreceğim' dedi. Olan benim iki yavruma oldu. İki ciğerim ve iki fidanım öldü. Başka anaların da yüreği yanmasın, başka çocuklar da ölmesin. Artık bu hayatta şiddet olmasın. Türkiye bu olaya susmasın. Adalet yerini bulsun."

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro