eposta yazdır zoom+ zoom-

Baykal'dan flaş Meclis Başkanlığı açıklaması

Baykal'dan flaş Meclis Başkanlığı açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşen CHP Meclis adayı Deniz Baykal Meclis Başkanlığı ve koalisyonla ilgili açıklama yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-06-2015 15:23 - Güncelleme: 24-10-2015 09:52

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Meclis Başkanlığı seçiminin koalisyon görüşmeleri öncesi havayı etkileyebileceğini söyledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşen Deniz Baykal, Çankaya Köşkü'nde Başbakan Davutoğlu ile görüştü.  Başbakanla çok verimli bir görüşme yaptıklarını belirten Baykal, gazetecilere şunları söyledi:

"YARATACAĞI ATMOSFER YANSIMA YAPAR YAPMAZ BİLEMEM"

"Hiçbir şekilde koalisyon görüşmeleri ile Meclis Başkanlığı seçimi arasında bir bağlantı olduğuna dair benim bilgim yok. CHP'nin herhangi bir parti ile koalisyon konusunda yaptığı bir görevlendirme de söz konusu değil. Koalisyon çalışması başlamış değil. Sayın Başbakan'ın da aynı şekilde herhangi bir koalisyon çalışmasını sürdürmekte olmadığına dair kendisinden bilgi aldım. Bu çok doğal. Koalisyon görüşmelerinin olması için Başkanlık Divanı'nın olması gerekiyor. Cumhurbaşkanı Meclis Başkanlık Divanı oluşturulduktan sonra görevlendirme yapacağını ifade etti.

Daha görevlendirme yapılmamış. Önce Meclis Başkanlığı seçimi şu ya da bu şekilde gerçekleşecek. Ondan sonra koalisyon görüşmeleri ondan bağımsız olarak ya da ondan dolaylı etkilenmiş olarak diyelim onun yaratacağı atmosfer yansıma yapar yapmaz bilemem koalisyon görüşmeleri o zaman başlayacaktır. Koalisyon görüşmesini arkama alarak Meclis Başkanlığı arayışında değillim, bunu herkesin bilmesi gerekiyor."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Baykal'dan flaş Meclis Başkanlığı açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Selim Taş 26 Haziran 2015 18:15 Yarın birbirinizin yüzüne bakma durumunda kalınılabilcek bir durumu göz ardı etmemek gerekir. Allah birbirinize en güzel olan neyse onu söylesinler derken, yarın birlikte ilerde ne getirir bilinmez. koalisyon mecburiyeyinde kalınırsa, birbiriniin yüzüne bakabilecek söylemler ifade edilmelidir.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro