Bakan Soylu ilk iftar için Van'a gitti

VAN'da vatandaşlarla birlikte iftar yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de terör perdesinin tamamen kapanacağını belirterek, “İstedikleri kadar çıldırsınlar, Kürt kardeşimin çocuğu doktor, mühendis, öğretmen olacak ve bu ülkede kardeşliği ve birliği ortaya koyacak” dedi.

Bakan Soylu ilk iftar için Van'a gitti

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere dün Van’a giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilk olarak AK Parti İl Başkanlığına geçti. Burada partililerle bir süre görüşen Soylu, ardından Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Bakan Soylu ilk iftar için Van'a gitti

Daha sonra Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi üzerinde kurulan iftar çadırına geçen Soylu, burada vatandaşlarla birlikte iftarını açtı.

Bakan Soylu ilk iftar için Van'a gitti

İftardan sonra bir konuşma yapan Soylu, bu şehirlere birilerinin huzuru değil silahı ve şiddeti çözüm diye dayatmaya çalıştıklarını belirterek, “Silah üzerinden etnik ayrılık, etnik ayrılıklar üzerinde bir dayatmayla bu şehirdeki insanları karşı karşıya bırakmak istediler. Onlar kendilerini güçlü zannettiler. Aramızdaki bağı çok zayıf zannettiler.

Bakan Soylu ilk iftar için Van'a gitti

Bizi bir birimizden uzak zannettiler. Kendilerine silah veren, para veren batılıların yaldızlı sözlerinin sahibi oldular. Bizim aramıza hendekleri, çukurları çekmek isteyenleri, nasıl bertaraf ettiğimizin, şu güzelim Van’a nasıl huzur geldiğini, esnafımızın nasıl yüzünün güldüğünün muhasebesini yapacağız” dedi.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro