Bahçeli’den ABD elçiliğine saldırıyla ilgili açıklama

Şehitlik önünde çok sayıda partili tarafından karşılanan Bahçeli, daha sonra şehitlikte bulunan Gökbörü Otağı'nda bir süre dinlendi. Çıkışta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap veren Bahçeli, ABD Başkanı Trump'un ne söylediğinin farkında olmadığını söyledi.

ABD Başkanı Trump'un Türkiye'yi hedef alan tehditvari açıklamalarının sorulması üzerine Bahçeli, “Trump ölçüyü kaçırmış, ne söylediğinin farkında değil. Twetter ile konuşuyor ama yazdığını okuyamıyor. O bakımdan hiç ciddiye alınacak tarafı kalmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü duruşunu sürdürmektedir. Amerika burada Türkiye'nin dediğini yapmak durumunda kalacaktır. Ben buna inanıyorum” diye konuştu.

Bayram mesajındaki “dost görünümlü mihraklar” ifadesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da stratejik ortağın Türkiye'yi stratejik hedef haline getirmeye çalıştığını ifade ettiğinin hatırlatılması üzerine Bahçeli, “Herkes kendisine göre bir üslup kullanıyor. Bizim üslubumuz da o” şeklinde konuştu. ABD Büyükelçiliğine yönelik silahlı saldırıyı da değerlendiren Bahçeli, “Doğru bir hareket değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti konuyu incelemelidir, bu gibi davranışlara da müsaade edilmemelidir” açıklamasında bulundu.

  • Siyaset 20 Ağustos 2018 15:19
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw

YORUM YAZIN Bahçeli’den ABD elçiliğine saldırıyla ilgili açıklama videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 20 Ağustos 2018 16:32 Bazı 'Arkadaşların' dini hassasiyetleri varmış!....Bir Haftadır küfürlü Avrupa düşmanlığı kampanyasına başladı

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro