eposta yazdır zoom+ zoom-

AÖL telafi sınavı ne zaman MEB 2018 son açıklama

AÖL telafi sınavı ne zaman MEB 2018 son açıklama

AÖL telafi sınavı ne zaman yapılacak MEB 2018 yılı sınav takvimini açıkladı. 31 Mart-1 Nisan arasında yapılan AÖL sınavlarında MEB 4'ten fazla ders için sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hata yapmıştı. Bundan dolayı özür dileyen MEB yeni AÖL telafi sınav tarihinide açıkladı. aöl telafi sınavları 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30'da yapılacak.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 02-04-2018 16:30 - Güncelleme: 02-04-2018 15:00

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB), açıköğretim kurumları sınavlarına 4'ten fazla ders için giren adayların cevap kağıtlarında, teknik bir hatadan dolayı eksik kodlama alanı ayrıldığı bildirildi. Bundan dolayı özür metni yayınlayan MEB AÖL ikinci dönem sınavını 21 Nisan cumartesi günü saat 09.30'da yapacağınız duyurdu.

MEB'DEN AÖL ÖZRÜ: Dörtten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrıldığı belirtildi. Bu adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30'da telafi sınavı yapılacağı kaydedildi.

Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencilerinin herhangi bir mağduriyet yaşamayacakları vurgulanarak "Bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz." ifadesine yer verildi.

MEB'in resmi internet sitesinden güvenlik Kodu, öğrenci numarası ve şifre ile öğrenci girişi yapan öğrenciler menüden sınava giriş belgesi alabilirler ve sınava giriş yerlerini öğrenebilirler.

AÖL SINAVI İÇİN GEREKLİ BELGELER: Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN AÖL telafi sınavı ne zaman MEB 2018 son açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Ayşegül Em 02 Nisan 2018 19:20 31mart 1nusan 2.donem aol sinavina 16 yasindaki öğrencimiz kimliginde fotoğraf olmadigi icin sabah tutanakla alinurken diger oturumlara alinmadi...egitimciler pekcok yerde buna musamma gosterirken bizim girdigimiz okul israrla gencimizin emeklerini hice saydi.....bu durumda telafi sinavina girme hakki varmıdır cozumu icin ne yapmamiz gerekir..veli olarak cok uzgunuz ve yavrumuzun egitim almasi icin cabaliyoruz .lutfenbir yol gosterin

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro