Ankara'yı şiddetli yağış vurdu

Başkent'te akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış sele neden oldu. Ankara'da bir süredir etkili olan sağanak yağış nedeniyle Sıhhıye, Oran, Dikmen ve Mamak'ta yollar su içinde kaldı. Trafik ekipleri alt geçitlerde önlem aldı.

 Ankara'yı şiddetli yağış vurdu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi'nde yapılan son değerlendirmelerde, bugün akşam saatlerine kadar Ankara'nın güney ve batı ilçelerinde (Gölbaşı, Yenimahalle, Etimesgut ve Sincan yerel kuvvetli (15-30 kg/m2) yağışlar beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edilmişti. Ankara'ya doğru ilerlemekte olan yağış yüklü hava kütlesi meteoroloji radarına da yansımıştı.

 Ankara'yı şiddetli yağış vurdu

Ankara'da etkili olan sağanak yağış sırasında Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinin bulunduğu alana yıldırım düştü. Yıldırım düşmesi nedeniyle acil servis çatısında dumanlar yükselirken can kaybı ve yaralanma meydana gelmediği öğrenildi.

 Ankara'yı şiddetli yağış vurdu

Yine Başkentte güvenlik nedeniyle metro seferleri de durduruldu. Kızılay Yenişehir Semt Pazarında da sel sularının oluşturduğu su birikintisi nedeniyle bazı vatandaşlar botlarla kurtarıldı. Ankara'yı şiddetli yağış vurdu

Çankaya ilçesi Kırıkkonaklar Mahallesi 270'nci cadde sel suları nedeniyle meydana gelen toprak kayması nedeniyle trafiğe kapandı.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro