YAZARLAR

Mustafa Sadık İNCEDEMİR

Mustafa Sadık İNCEDEMİR

msincedemir@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 29 Mart 2016 11:26 - Güncelleme: 29 Mart 2016 11:28

Allah yanımızda

Bebek katili ve silah resimlerinin önünde Nevruz nedeniyle konuşanların “barış,” demelerine kızgınlığımı ve öfkemi saklayıp; güleyim mi yoksa çok mu güleyim bilemedim.

Konuşanlara zaten gülüyorum da, onlara inananlara inanın daha çok gülüyorum.

Gülerken de aklıma rahmetli Aziz Nesin geliyor.

“Az bile demişsin,” diyorum, “az bile…”

Gözü kan bürümüş katil bir terör örgütü başının resminin önünde barış ve özgürlük lafları kadar absürt bir durum yok ama ne yapacaksınız; ülkemiz böyle saçmalıkları çok yaşıyor.

Yaşamaktan öte bunların yaşanmasına bir şekilde imkân veriyor.

Sonuç ortada.

Üç beş kendini bilmez; dilin kemiği yok misali salladıkça sallıyor; karşısındakilerin Türk milleti, bu ülkenin de Türkiye olduğunu unutarak.

Ve bu milletin ne olursa olsun ülkesinin bölünmesine müsaade etmeyeceğini, bu uğurda da asla tükenmeyeceğini görmezden gelerek.

O bebek katilinin resminin önünde durdukları için bu günlerini ilerde çok ama çok arayacaklarını akıllarına bile getirmeyerek.

“Gün ola,” diyorum o yüzden bende, “gün ola…”

Elbet bu saçma özgürlüklerin arkasına saklanmış katillerin yenileceği, yenilirken sinsice kaçıp kaybolacakları ve yalancı barış laflarının gerçek yüzlerini saklayamayacağı günleri de göreceğiz.

Ve inanıyorum ki o günler yakın…

Çünkü Allah katillerin değil, yüreğinde vatan sevdası olanların yanındadır.

https://www.facebook.com/yazmasamolmazdi

https://twitter.com/yazmasamolmazdi

/msincedemir#
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Allah yanımızda yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 30 Mart 2016 08:28 “Ey Türk Oğuz Beyleri! Bu sözümü iyi işitin! Üstten gök çökmedikçe, alttan yer delinmedikçe biliniz ki, Türk milleti, Türk yurdu, Türk devleti, Türk töresi bozulmaz. Ey ölümsüz Türk milleti! Kendine dön! Milletin adı sanı yok olmasın diye, Türk milleti için, gece gündüz uyumadım, gündüzleri oturmadım. Kardeşim Kül Tigin ile ölesiye çalıştım. Birleşen milleti dağıtmadım. Türk Kağan Ötükende oturursa, Türk yurdunda sıkıntı olmaz. Ben Ötükende oturarak tek başına yurdu idare ettim. Çinlilerin değerli hediyelerine kapılmadım. Buna kapılan ne kadar Türk’ün öldüğünü, Çin boyunduruğuna girdiğini unutmadım. Tanrı yardım etti, Türk kağanı oldum. Dağılmış milletimi topladım. Fakir milletimi zengin ettim...Bilge Kağan

    CEVAP YAZ 0 1
REKLAM
Mustafa Sadık İNCEDEMİRDİĞER YAZILARIMustafa Sadık İNCEDEMİR
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro