AK Parti'den af ve ittifak açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yerel seçimler konusunda halkın talebinin önemli olduğunu ve bu çerçevede bir değerlendirme yaptıklarını söyledi. Cumhur ittifakının önemli kazanımlar getirdiğini ve bu kazanımların devam edeceğinden kuşku duymadıklarını belirten Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na Erdoğan'a yönelik eleştirilerinden dolayı dava açacaklarını duyurdu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, parti genel merkezinde gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından yaptığı açıklamada, yerel seçimlere ilişkin, "Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermektir, toplumsal taleplere duyarlı olmaktır. Bu çerçevede bir değerlendirme yapıldı." dedi. Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle;

''Yerel seçimlere dönük çalışmaları ele aldık. Tabii biz herhangi bir seçimden çıktığımız andan itibaren gerek stratejik olarak gerek hazırlıklar olarak her şeyi gözden geçiririz. AK Parti Genel Merkezi her zaman hazırdır. Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermektir. Ekonomideki verileri kapsamlı bir şekilde değerlendiriyoruz.''

KILIÇDAROĞLU'NUN ELEŞTİRİLERİ Aslında tabii pazartesi günü ilk iş günü Türkiye'nin Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle başlaması talihsizlik. Birincisi şu sık sık tekrarladığı bir şey var. 15 Temmuz'a darbe girişimi diyor, 20 Temmuz'a darbe diyor.

FETÖ ile örgütlü mücadele etmek için Türkiye'nin buna ihtiyacı vardı. Bu gün de bazı tablolar ortaya çıktı. Meşru bir hukuk mekanizmasına başvurulmuştur. FETÖ'nün yurt dışındaki uzantıları darbe girişimini meşrulaştırmak için kontrollü darbe gibi birtakım argümanlar öne sürüyorlar. Bunun da taşıyıcılığını maalesef CHP yapıyor. 

O SÖZLERE SERT TEPKİ FETÖ ile meşru hükümeti aynı zeminde görüyorsa, biz bunu Yassı Ada zihniyeti olarak görüyoruz. Öyle ya da böyle genel başkanlık koltuğunda bulunuyor. Sürekli şeref gibi kavramları kullanarak bitiriyor. Hala bu kavramlarla ilgili cüretkar ifadeler kullanmaya devam ediyor. Bir iddiada bulunuyor arkasından namertsiniz diyor. Bu konudaki sözümü ispatlayacağım diyor. Sonra bu kavramı alıyor çıkıyor buradan. Ertesi gün bakıyorsunuz tekrar bu kavramları kullanmaya başlıyor. Sürekli olarak haksız çıkıyor söylediği sözler sürekli olarak yanlış çıkıyorsa bu kavramların ağırlığını öğrenmeye ihtiyacı vardır.

İnsanın haysiyetine, şerefine saldıran birtakım cümleleri iyi değerlendirmesi aynaya bakmasında fayda var. En üslupsuz siyasetçi rekorunu kırmak üzeredir. Biz CHP tabanının daha iyisine layık olduğunu düşünüyoruz. Bir de sık sık kullandığı kavram var diktatörlükten bahsediyor. Diktatörler, kendi halklarına karşı tankın, topun arkasına saklanır. Bizim cumhurbaşkanımz ise tankın karşısına çıkmıştır. O gün kim takın, topun, tüfeğin üstüne yürüdü Cumhurbaşkanımız. Kim kaçtı gitti Kılıçdaroğlu. 

  • Siyaset 10 Eylül 2018 19:58
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw

YORUM YAZIN AK Parti'den af ve ittifak açıklaması videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro