eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Türk meğer Gülen ile görüşmüş!

Ahmet Türk meğer Gülen ile görüşmüş!

Pensilvanya'ya gidip Hoca ile görüşen siyasiler arasında Ahmet Türk'ün de olduğu ortaya çıktı. Türk bakın ne zaman gitmiş?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-02-2014 13:31 - Güncelleme: 25-10-2015 03:26

MARDİN Bağımsız Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi Başkanı Ahmet Türk'ün, 19 Mayıs 2013'te gerçekleştirdiği Amerika ziyareti sırasında Fethullah Gülen ile Pensilvanya'da görüştüğü ortaya çıktı.

Gülen'in talebi ile gerçekleştirdiği belirtilen görüşmede Ahmet Türk'ün, Gülen cemaati ile bağlantılı gösterilen KCK operasyonları ile ilgili BDP ve DTK'nın rahatsızlığını dile getirdiği kaydedildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da Amerika'da olduğu sırada gerçekleşen ziyarette, DTK Başkanı Ahmet Türk'e BDP Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Gür eşlik etmiş ve 24 Mayıs'a kadar süren ziyaret kapsamında, çözüm süreci ile ilgili hükümet çevreleri, senatörler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve gazetecilerle bir araya gelinmişti.

GÖRÜŞME TALEBİ CEMAATTEN GELMİŞ

DTK kaynaklarından edinilen bilgiye göre, ziyaret sırasında, Gülen cemaatinin talebi ile Pensilvanya'da Ahmet Türk ve Nazmi Gür'ün Fethullah Gülen ile de bir görüşme gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Görüşmede, özellikle çözüm sürecinin gündeme geldiği ve Türk'ün Gülen'e, cemaat ile bağlantılı gerçekleştirildiği belirtilen KCK operasyonları ve yargılanmaları konusundaki BDP ve DTK'nın rahatsızlıklarını dile getirdiği kaydedildi.

ŞİMDİYE KADAR GİZLİ TUTULDU

Bugüne kadar basına açıklanmayan görüşmede Ahmet Türk'ün Fethullah Gülen'e, "KCK operasyonları konusunda cemaat büyük zan altında. Hem polis, hem savcılar ve mahkemelerde bu operasyonlardan cemaat sorumlu tutuluyor. Siz ne kadar kabul etmeseniz de, oradaki insanlar bunları cemaatle bağlantılı olduğunu söylüyor. Eğer ilginiz yoksa gelin siz anlatın" dediği öne sürüldü.

DTK Başkanı Ahmet Türk ile Amerika'daki temaslarda hazır bulunan BDP Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Gür, ziyaret öncesi gündeme gelen Fethullah Gülen görüşmesi ile ilgili olarak, "Programlanmış bir görüşme yoktur. Öyle bir durum gündeme gelirse değerlendirilir" demişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ahmet Türk meğer Gülen ile görüşmüş! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR17 YORUM
  • mmehmet 21 Şubat 2014 07:24 devam ediyorum rte chp cemaat ittifakını varmıs gibi gösterıp her ikisini de karalıyor fakat cemaatin yöntemi bu secim icin azan bir iktidarı karsıtına oy vererek sakinleştırmek bu chp mhp saadet bbp olur hic önemli degil partıler sahip degıl hizmet edendır rte demokrasiden uzaklastıgı icin ve ayrıca hicbir delil olmadan camiayı karaladıgı icin tabiiki bi zahmet kendini savunsun kendini anlatsın ve bırakın da akp ye oy vermesin!

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Ahmet Türk
AHMET TÜRK KİMDİR?

Ahmet Türk (d. 2 Temmuz 1942, Dargeçit), 11 Aralık 2009 tarihinde kapatılan DTP'nin son genel başkanı, uzun yıllardır siyasetin içinde bulunan Kürt asıllı Türk siyasetçi.12 Haziran 2011 tarihinde yapılmış olan 24.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro