Acun Ilcalı'dan bomba hamle! Devler sıraya girdi

Dünyanın bir çok ülkesinde televizyon programları hazırlayan Acun Ilıcalı çıtayı daha da yükseltti. TV dünyasının ana vatanı olarak da gösterilen Amerika'da Acun Ilıcalı yarışma yapacak.

Acun Ilcalı'dan bomba hamle! Devler sıraya girdi

Geçtiğimiz günlerde ABD'de düzenlenen ve müzik sektörün en saygın ödülü olan Grammy Ödül törenini izleyenler arasında Acun Ilıcalı ve eşi Şeyma Ilıcalı da vardı. Ünlü televizyoncu ve yapımcı Acun Ilıcalı, Türkiye'den sonra yurt dışında da adından söz ettirecek gibi. Dünyanın bir çok ülkesinde televizyon programları hazırlayan Acun Ilıcalı çıtayı daha da yükseltti. TV dünyasının ana vatanı olarak da gösterilen Amerika'da Acun Ilıcalı yarışma yapacak. İşte Milliyet gazetesi Ali Eyüboğlu'nun Acun Ilıcalı ile ilgili bugünkü yazısı...

Acun Ilcalı'dan bomba hamle! Devler sıraya girdi

Meksika Azteca TV’de haftanın beş günü yayınlanan ‘Exathlon’ yarışması, Acun Ilıcalı ve Acun Medya’ya Amerika’nın kapısını açtı. Peki nasıl oldu bu? Eşi Şeyma Subaşı’yla katıldıkları Grammy Ödül Töreni dönüşünde konuştuğum Acun Ilıcalı, formatı Acun Medya’ya ait ‘Exathlon’ yarışmasıyla, Amerika kıtasında yaptıklarını ve yapacaklarını şöyle anlattı:

Acun Ilcalı'dan bomba hamle! Devler sıraya girdi

“TV Azteca, 7 share ile Meksika televizyonları arasında 5-6 sıradaydı. Beş akşam yayınlanan yarışmamız ‘Exathlon’ sayesinde, 30 share ortalamasını yakaladı ve 27 yıldır geçemediği Meksika’nın birinci kanalının ardından kıl payı farkla ikinciliğe yerleşti. Kanalın CEO’su, ‘Bu, TV tarihimizde bir devrimdir’ dedi. Bu yüzden Miami’deki TV fuarı NATPE’de Amerikalı televizyoncular bizden randevu için sıraya girdi.”

Acun Ilcalı'dan bomba hamle! Devler sıraya girdi

“Her ülkeden 3-4 TV kanalının yöneticileri bizimle çalışmak istedi. ‘Exathlon’un bütçesi yüksek olduğu için bazılarına pahalı geldi ama Şili, Arjantin ve Kolombiya çok ısrarcı. Öncelikle Şili ve Kolombiya’ya ortak bir yarışma var gündemde. Şili ve Kolombiya ekiplerinin yarışacağı ‘Exathlon’u iki ülke yayınlayacak. Türkiye, Yunanistan, Romanya ve Meksika’yla aynı anda Şili ve Kolombiya’nın yarışmalarını çekeceğiz.


İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro