eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'den Silvan'daki saldırıya kınama

ABD'den Silvan'daki saldırıya kınama

ABD Silvan'da 13 askerin şehit edildiği terör saldırısını şiddetle kınadı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 15-07-2011 07:34 - Güncelleme: 22-10-2015 11:16

ABD yönetimi, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 13 askerin şehit edildiği terör saldırısını şiddetle kınadı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, günlük basın brifinginde, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi. Türkiye ile dayanışma içerisinde olduklarını ifade eden Toner, "ABD, Türk askerlerinin bugünkü saldırıda şehit edilmesini en şiddetli biçimde kınamaktadır. Türkiye'ye terörle mücadelesinde güçlü destek veriyoruz ve terörizme her şekliyle karşı koymada Türk hükümetiyle birlikte çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Toner, bir gazetecinin, "ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın Türkiye ziyareti sırasında, Türkiye ile ABD arasında terörle mücadele konusundaki işbirliğini geliştirmeye dönük bir planın ele alınıp alınmayacağı" şeklindeki sorusunu ise şöyle yanıtladı: "Bildiğiniz gibi, Türkiye'nin PKK'ya karşı mücadelesine istihbarat yoluyla destek veriyoruz. Bunun ayrıntılarına giremem. Bakan Clinton'ın temasları öncesinde de bir öngörüde bulunamam. Sadece şunu söyleyebilirim; PKK ile mücadelesinde Türkiye ile dayanışma içerisindeyiz ve yardım etmeye hazırız. Şu anda (PKK konusunda) Türkiye ile daha çok, istihbarat paylaşımı yürütüyoruz".

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro