eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD ve İngiltere'den Suruç tepkisi!

ABD ve İngiltere'den Suruç tepkisi!

Suruç'ta 30 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıya uluslararası toplumdan da tepki geldi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-07-2015 18:55 - Güncelleme: 25-10-2015 07:06
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısına başta ABD olmak üzere uluslararası toplumdan tepkiler yağdı. 
 
ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Suruç'ta düzenlenen ve masum insanları hedef alan alçak terör saldırısını kınıyoruz, saldırıda yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz" ifadesi kullanıldı. 
 
Suruç ilçesindeki terör saldırısı Pakistan ve İngiltere tarafından da kınandı. 
Pakistan'ın Ankara Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, Suruç'ta düzenlenen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının şiddetle kınandığı belirtildi. 
 
Açıklamada, "Pakistan, her türlü şekilde ve görüntüdeki terörizmi kınadığını bir kez daha vurgulamaktadır. Kardeş Türk halkı ve hükümetine en içten duygularımızla başsağlığı diler, bu hain saldırıda yaralananların en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını temenni ederiz" ifadesine yer verildi. 
 
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, şahsi Twitter hesabında, "Suruç saldırısı karşısında dehşete düştüm. Yaralananlara acil şifa, kederli ailelere başsağlığı dilerim. Benim de o yaşlarda çocuklarım var. Birleşik Krallık olarak her türlü terör faaliyetinin kınanmasında Türkiye'nin yanındayız" paylaşımında bulundu.
 
Uluslararası Af Örgütü'nden yapılan açıklamada da Suruç ilçesindeki terör saldırısı kınandı ve "bu saldırıların, yaşam hakkını ve uluslararası hukukun en temel ilkelerini yok saydığı" belirtildi. 
 
Açıklamada, henüz bir kişi ya da grubun sorumluluğunu üstlenmediği saldırıyla ilgili hızlı, tarafsız ve kapsamlı soruşturma yürütülmesi ve tüm sorumluların adalet önüne çıkarılması çağrısında bulunuldu. 
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN ABD ve İngiltere'den Suruç tepkisi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • izdusum 21 Temmuz 2015 12:02 Kısacası tezgah kuruldu.. abd, ab. israil.. istedikleri tezgahı sonunda başardılar kurmak için.. işid ne kadar terör ise bu yapılanlarda o kadar terördür.. Olan halka olur.. zarar gören daima halktır.. nemalanan ise ord burda konuşan ülkeyi yönetebilmek için her yolu kendilerine ( Terör dahil ) meşru sayanlardır.. Yazık bu vatana, yazık anadolu halkına.. OYUNA GELMEYELİM.. OYUNA GELMEYELİM... OYUNA GELMEYELİM..

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro