1980 bildirisini okuyan TRT spikeri iki darbeyi kıyasladı

12 Eylül 1980 darbesinde akıllara kazınan darbe bildirisini radyodan okuyan ve şu an Adana Huzurevi’nde yaşamını sürdüren TRT eski spikeri Mesut Mertcan, İHA’ya açıklamalarda bulundu. 1980 yılında, olaylardan habersiz, bir telefonla evinden alınan ve darbe bildirisini okumak için Ankara Radyosu’na götürülen Mesut Mertcan, "Çalışanlara çok kibar bir dille, ’TSK yönetime el koydu. Telefonu olmayan bir odada istirahat edin’ denildi ve bize çaylar ikram edildi. Çok kibarlardı. Her şey saygı içerisindeydi. Halka ateş açan tanklar yoktu” ifadelerini kullandı.Yaşadığı darbe sürecini 15 Temmuz girişimiyle kıyaslayan Mertcan, "Stüdyonun kapısının önünde silahı 2 asker vardı. Başladım okumaya. Şimdi bu döneme bakıyorum. O dönemin gerekçesi vardı.

Cumhurbaşkanı seçilmemişti. Meclis toplanamıyordu. Terör almış başını gidiyordu. Her gün bir sağdan bir soldan ya da karşılıklı ölümler vardı. Bugün böyle bir şey yok. Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, Sayın Bakanlar Kurulu üyeleri görevlerinin başındalar. Demokratik düzendeyiz" şeklinde konuştu.

İşte Mesut Mercan'ın anlattıkları...

  • Medya 22 Temmuz 2016 10:14
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw

YORUM YAZIN 1980 bildirisini okuyan TRT spikeri iki darbeyi kıyasladı videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • MİSAFİR 22 Temmuz 2016 15:58 EVET BU ZATIN SÖYLEDİKLERİNİN HE RKELİMESİNE KATILIYORUM ..ÜLKEMİZDE 2 DARBE GÖRMÜŞ BİRİ OLARAK 15 TEMMUZ DARBESİ İLE HİÇ BİR KONUDA BAĞDAŞTIRAMIYORUM..O DARBELERDE HALK EVLERİNDEN ÇIKMAMASI İÇİN İKAZ EDİLİR VE DARBEYE NEDEN OLAN KİŞİLER TUTUKLANIR VEDE ASKER İLE POLİS KARŞI KARŞIYA GETİRİLMEZDİ HATTA HALK İLE MÜMKÜN DEĞİLDİ ..BEN ŞAHSEN BUNUN BİR ASKERİ DARBE OLDUĞUNA İLK BAŞLARDA DA İNANMADIM HALADA İNANMIYORUM..BANA GÖRE BU BİR SİVİL DARBE ..TABİKİ ÇIKARI OLANLAR İÇİN YAPILMIŞ BİR DARBE..

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro