YAZARLAR

Zühtü Arslan Eğildi mi?

Dershane ve Can Dündar kararları söz konusu olduğunda AYM 'bağımsız' Başkanı da 'süper hukukçu' idi bu ahlaksızlar için. Şimdi ise salyalarını akıtarak saldırıyorlar.

Yine aynı bezdirici sarmalın içindeyiz. Bir kısır döngüdürgidiyor bu memlekette..

Konu yine çok ucuz bir karalama kampanyası. Fikir aynı, taktikaynı, aktörler değişik..

Konu Zühtü Arslan’ın Erdoğan’a selam vermesi. Fıkrada geçtiğiüzere ayetin yarısını okuyarak hüküm vermeyi sevenlergrubu yine iş başında.

Olayı özetleyelim. AYM Başkanı Zühtü Arslan 30 Ağustos ZaferBayramı hasebiyle saat 10.00’da devlet erkanı ile Anıtkabirziyaretine katıldıktan sonra saat 11.00’da Cumhurbaşkanınınkülliyede kabul ettiği kutlamalara iştirak etti. Her kabulde olduğugibi Cumhurbaşkanı konuklarını anons eşliğinde karşılıyor ve elinisıkıyor. Ancak müfteri, alçak ve ahlaksız çetesi yine işbaşında! Güya Zühtü Arslan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önündeeğilerek durmuş, yok yok reverans yapmış. Pespayeliğin bu kadarıpes dedirtiyor!

Olayın aslı ise şu. Atılan iftiralar ve yapılan hakaretleryüzünden AYM’nin kendi sitesinde de yayınlamak zorunda kaldığıvideoda görüldüğü üzere, Başkan Arslan anons ile içeri girip normalşekilde Cumhurbaşkanımızın elini sıkıyor, birkaç kelam ediliyor veyanından ayrılırken hafifçe başını önüne eğerek ilerliyor. Tabii kidemagog ahlaksızlar bu sahneyi sulanmış beyinleri ile çarpıtıyor,tek bir kare ile fotoğraf olarak sunuyor ve sanki ArslanCumhurbaşkanının önünde eğilmiş gibi lanse etmeye çalışıyor.

Evvela şu: Bu aklı evveller her gördüğü fotoğrafainanıyorsa memleketin hali kötü demektir. Görüntülererağmen bu fotoğrafa inanıyorlarsa büyük ihtimalle 2015 yılındaAntalya’da gerçekleşen G-20 Zirvesi’nde Erdoğan’ınObama’nın yanağından makas aldığına da inanıyorlar. Dahada vahimi, buna inananlar ülkenin muhalefeti olarak kendilerininitelendiriyor. Vay be! Belki de Erdoğan’dan bu yüzden bu kadarkorkuyorlar. Düşünsenize, muhalefet ettiğiniz adam ABDBaşkanı’nın yanağından Dünya Basını önünde makas alıyor.Ürkütücü..

Aslında Zühtü Arslan’ın eğilmediğini ya da onların deyimi ilereverans yapmadığını çok iyi biliyorlar. Maksat ne peki? Çamur at,izi kalsın ilkesini bir daha fiiliyata dökmek ilk maksatları.İkincisi ise nefret ayinlerinin devam ettirilmesi.

Bunu biraz açalım..

Bu ülkenin potansiyel suçluları vardır. Birileri tarafından herdaim potansiyel olarak suçlu görülürler. En iyi ihtimallesanıktırlar ve yapmadıkları ya da yapacakları fiillerden hükümgiyerler. Hükmü verenler ise şizofren. Niye mi?Hem kendilerini demokrasi ve cumhuriyetin bekçisi olaraknitelendirip hem de sonuna kadar faşist ve despot bir kafa ilekonuşur ve hareket ederler.

Örnek mi istiyorsunuz. Sürüsüne bereket..

Mesela Milli Eğitim Bakanlığı’nın Talim ve Terbiye Kurulu’nunonayından geçmiş kitaplarında yer alan şiiri okuyanı hapse atarlar.Çünkü şiiri potansiyel suçlu Erdoğan okumuştur. Biraz eski mi geldiörnek? Alın yenisi. Tayyip Erdoğan Türkiye CumhuriyetiCumhurbaşkanı yerine Türkiye Cumhurbaşkanı ibaresini kullanılır,cumhuriyeti yıkmakla itham edilir. Aslında Cevdet Sunay, FahriKorutürk, Özal, Demirel ve Sezer de aynı şekilde kendileriniTürkiye Cumhurbaşkanı olarak takdim etmişler ve hattadavetiyelerede bu şekilde yazdırmışlardır. Ancak Erdoğanyapınca rejim tehlikeye girer.

Peki bu akıl tutulmasının sebebi nedir? Tabii ki öfke. Büyüklider Madela’nın dediği gibi: Öfke aklı örter. Eğer bu tavrısergileyenlerin aklı örtülmese idi, ‘biz asıl unsuruz bizimistemediğimiz hiçbir şey bu ülkede olmaz’ derler miydi? Yada ‘%99 ile gelseniz de yaptırmayız’ saçmalığınıortaya koyarlar mıydı?

O kadar öfkeliler ki, nefret ayinleri düzenliyorlar mütemadiyen.Ve biraz olsun karşı tarafa omuz verenleri ya da demokratik şekildekarşı tarafı destekleyenleri tükürüğe boğuyorlar. Ve sizi hiçbirşey kurtaramıyor. Yeşilçam’a yıllarını vermiş HülyaKoçyiğit olsa da linç ediyorlar, çalışmaları ile ufuk açanAlev Alatlı olsa da. Ya da 28 Şubat’taki yanlışduruşu yüzünden özrü dileyen iz bırakan gazeteciBirand bile olsa kurtulamıyor bu ahlaksızlarınhışmına uğramaktan.

Futbolun Türkiye’deki duayen isimlerinden olabilirsiniz. Ancakreferandumda evet oyu vereceğini açıklayan RıdvanDilmen gibi linç edilirsiniz. Cumhurbaşkanı’nın verdiğiiftara katılan sanatçısınızdır. Milyonların sevgilisiolmuşsunuzdur. Orhan Gencebay, Yavuz Bingöl, HandeYener ya da Sibel Can olmanız fark etmez.Linçi hak etmişsinizdir.

Sebep açık. Nefret ayinlerine vefasızlık! Vefasızlık affedilmez.Ümit Kocasakal olsanız bile affedilmez. Adaletkavramından atletle yumurta yemeği kastettikleri anlaşılan birtaifenin yürüyüşüne ‘Atatürk düşmanları ileyürümem’ diye karşı çıkan Kocasakal bile olsa linçi haketmiştir.

Soru şu: Başkan Zühtü Arslan herhangi bir yerde karşılaştığıKılıçdaroğlu’na ya da Akşener’e aynı şekilde selam verip konuşsa vemütevazi bir şekilde hafifçe başını öne eğerek gitseydi, buiftiralar atılır mıydı? Cevap: Tabii ki hayır.Hani olmaz ya, bu iki isimden birine eğilerek selam verse hattaiddia ettikleri gibi reverans yapsa dahi kendisi için çok centilmenadam derlerdi. Çünkü ikiyüzlüler. Çünkü Erdoğan ve az çok ona saygıduyan ya da konumu gereği onun verdiği davetlere katılan ve onunlauyum içinde çalışan herkes potansiyel suçludur.

Not: Dershane ve Can Dündar kararları sözkonusu olduğunda AYM 'bağımsız' başkanı da 'süper hukukçu' idi buahlaksızlar için. Şimdi ise salyalarını akıtarak saldırıyorlar.Demek ki yakın gelecek için beklentileri var ki hem YüksekMahkeme’yi hem de Başkan Arslan’ı etki altına almaya çalışıyorlar.Bekleyip göreceğiz..

Yorumlar4 yorum