BIST 1.127
DOLAR 8,28
EURO 9,74
ALTIN 500,05
HABER /  GÜNCEL

Zarrab'a bir darbe de jokey kulübünden! Artık yasak...

ABD’de tutuklandıktan sonra itirafçı olarak cezaevinden çıkan ve Türkiye aleyhine tanıklık yapan Reza Zarrab’a bir at sahipliği belgesi iptal edildi.

Abone ol

ABD’yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlarından 19 Mart 2016’da Miami’de tutuklanan Reza Zarrab’ın at sahipliği belgesi iptal edildi.

Hürriyet’in haberine göre, 17-25 Aralık operasyonlarının kilit ismi olan Zarrab, ABD'de tutuklandıktan sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 1 Aralık 2017’de kendisi ile 22 yakınının mal varlıklarına ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güvenliği, iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri yabancı devlet lehine siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etme’ gerekçesiyle el koydu. Zarrab’ın şirketleri ve mülklerinin yanı sıra atları listedeydi. 

Türkiye Jokey Kulübü (TJK) ise geçen günlerde Zarrab’ın ‘At sahipliği belgesini’ kanun ve yönetmeliklerin 155-C maddesi gerekçesiyle iptal etti. TJK Yüksek Komiserler Kurulu’nun iptal kararının ardından Zarrab bir daha at alım-satım işlemi yapamayacak ve yarışlarda at koşturamayacak. 

ÖNCEKİ HABERLER
Reza Zarrab artık 'at koşturamayacak'
İnteraktif Posta Çeki şifremi nasıl alabilirim?
Erdoğan Türkiye turuna çıkıyor! Başkanların kaderi belli olacak...
KYK burs başvuruları ne zaman 2018 KYK burs başvuru ÖSYM sayfası
Oğuzhan Uğur kimdir kaç yaşında Ekşi Sözlük'ü fena gömdü!
Niyet etmeyi unutup oruç tutmak kabul olur mu?
Yorumlar 1 yorum