BIST 1.440
DOLAR 8,51
EURO 10,32
ALTIN 509,28
HABER /  GÜNCEL

Yüz nakli olan Recep Sert patron oldu

AKDENİZ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2013 yılında yüz nakli olan Recep Sert eşi Esma Sert ile birlikte İnegöl'de kafe açtı.

Abone ol

BURSA'da temizlediği tüfeğin ateş alması sonucu yüzü tanınmayacak hale gelen ve Antalya'daki Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yüz ve çene nakli yapıldıktan sonra tedavi gördüğü hastanede tanıştığı Esma Akyurt ile evlenen Recep Sert, eşi Esma Sert ile birlikte İnegöl’de kafe açtı.

İnegöl İlçesi'nde temizlemeye çalıştığı tüfeğin ateş alması sonucu yüzü tanınmayacak hale gelen Recep Sert'e 18 Temmuz 2013 tarihinde, Antalya'daki Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından yüz nakli yapıldı. Beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist 43 yaşındaki Andrzej Kucza'nın yüz ve çenesi, Sert'e, başarılı bir operasyonla nakledildi. Türkiye'de yüz naklinde 5'inci, çene naklinde ise ilk olan Recep Sert, Akdeniz Üniversitesi'nde uzun süre tedavisi sırasında, bu hastanede çalışıp böbrek nakli olan ablasına refakat eden Esma Akyurt ile tanıştı. Sert ile Akyurt arasındaki arkadaşlık kısa sürede aşka dönüşünce, hastaneden taburcu edilen Recep Sert, Esma Akyurt ile 21 Aralık 2014 tarihinde İnegöl'de evlendi. Recep Sert düğünden bir süre sonra, İnegöl Belediyesi tarafından taşeron firma üzerinden işe alındı. Çiftin dünyaya gelen ve Hila Emine adını verdikleri kızları geçen 26 Ocak tarihinde bir yaşını doldurdu.

AK PARTİLİ VEKİL AÇTI

Recep Sert’in eşinin adını verdiği kafe AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin tarafından hizmete açıldı. Açılışa Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, AK Parti Yönetim kurulu üyeleri ile davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Recep Sert’in eşi Esma Sert, “Eşimle beni yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Milletvekilimize ve protokol üyelerine teşekkür ediyorum. Eşimle zor süreçler geçirdik. Ama çok şükür Allah’a bu günleri bize nasip etti. Hayalimizde böyle bir kafe açmak vardı. Allah nasip etti” dedi.

Recep Sert ise, açılışa katılanlara teşekkür ederek, “Güzel bir hayat yaşıyoruz. Her şey istediğimiz gibi gidiyor” diye konuştu.

'SİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ'

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de, “Bizde çok güzel bir söz vardır; 'mutluluklar paylaştıkça çoğalır, acılar paylaştıkça azalır.' Recep bizim için çok özel bir insan. Yaklaşık 4 yıllık süreçte tüm Türkiye onu takip ediyor. Tıp dünyası onu takip ediyor. Recep’e destek veren, yanında olan eşi Esma Sert’i yürekten kutluyorum. Esma ve Recep bu işyerinden ekonomik kazanç elde edeceklerdir. Bereketli helal kazançlar diliyorum. Sizleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
AK Partili isim silahlı saldırıda öldürüldü!
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Erdoğan'ı indirmek isteyenlerin saldıracağı ilk yer
Cumhuriyet tarihinde bir ilk! Hakkari’ye atandı
Tacizciyi adım adım takip ederek polise yakalattı
Tüfekle şakalaşırken arkadaşını öldürdü
Çöpten elektrik üreteceğiz,10 milyon TL gelir sağlayacağız
Profesörün arkasından davul çaldıran rektörün cezası
Büyük bir operasyon geliyor! İşte TSK'nın ilk hedefi
Pazarda sebze satarken FETÖ'den gözaltına alındı
Yorumlar