HABER /  DÜNYA

Yunan basınından çok konuşulacak Türkiye itirafı!

Türkiye ve Yunanistan arasında Kardak ve Güney Kıbrıs Rum yönetiminin Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon faaliyetleri nedeniyle gerginlik yaşanıyor. Kardak bahanesiyle gerilime sebep olan Yunanistan basınından çok konuşulacak bir itiraf geldi.

Yunan haber sitesi Ptisi Diastima, bugün Türkiye'nin Afrin'de yürüttüğü operasyonu değerlendirdi ve Türkiye'nin sahip olduğu teknolojik üstünlüklerden, Bayraktar İnsansız Hava Aracı'ndan, UMTAS Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi'nden bahsetti.

Türk propagandası ile suçlanacağımızı biliyoruz, ancak uyanma zamanının geldiğini düşünüyoruz. kendimizi zorlamayı bırakalım. Üstün DNA'yla savaş kazanamayız, bize Türklerdeki gibi modern silahlar lazım!

Yunan haber sitesi Partisi Diastima: Afrin'de PKK/PYD'li Teröristlerin ne kadar cesurca savaşırsa savaşsın Türk İHA'larının, teröristlerin kullandığı araçların tamponlarının rengine kadar bilidiğini, mühimmat hazırlanan depoların yerini bildiğini ve akıllı mühimmatlarla nokta atışı ile vurduğunu belirtiyor.

KENDİMİZİ KANDIRMAYI BIRAKALIM: Devamında, "Türklerin sahip oldukları silahları ve teknolojileri ne kadar etkili kullandığını görelim. Bizim onlarla uğraşacak bu tip bir silah teknolojimiz mi var? Çok geç olmadan bu gidişi düzeltelim. Ve nihayetinde kendimizi ütopik ulusal illüzyonlarımızla kandırmayı bırakalım."

UYANMA ZAMANI GELDİ

"Türk propagandası ile suçlanacağımızı biliyoruz, ancak uyanma zamanının geldiğini düşünüyoruz. kendimizi zorlamayı bırakalım. Üstün DNA'yla savaş kazanamayız, bize türklerdeki gibi modern silehlar lazım!" sözlerine yer verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Alman ırkçı partinin yöneticisinden Türklere küstah sözler
Tuna Huş kimdir aslen nereli TRT'nin siyah beyaz efsanesi
Dolar düştü euro coştu! 15 Şubat 2018 dolar fiyatı
Buldan'dan ilginç çıkış: Bir CHP'li olsa Türkiye bugünlere gelmezdi
2018 hac yedek kura ne zaman çekilecek isim listesi
Levent Uysal kimdir aslen nereli Doğa Koleji yeni sahibi hayatı
Yorumlar 12 yorum