BIST 9.111
DOLAR 31,22
EURO 33,92
ALTIN 2.044,63
HABER /  GÜNCEL

Yılmaz Özdil'in bugünkü Kılıçdaroğlu yazısının her satırı olay!

CHP'ye en yakın yayın organlarından Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil bugünkü köşesinden CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı yapıp demediğini bırakmadı!

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum sonrası istenmeyen adam ilan edildi. Referandum gecesi parti genel merkezinde yuhalanan Kılıçdaroğlu'na son eleştiriler Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'den geldi. Üst üste seçim kaybetmesine karşın Kılıçdaroğlu'nun hala istifa etmemesini eleştiren Özdil, CHP Lideri için 'hain' dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA HAİN, GUKUK KUŞU DEDİ

CHP Lideri'ne 'Gukuk kuşu' tanımlamasını yapan Özdil, Kılıçdaroğlu'nun seçimlerde yaşadığı hezimetleri sıraladı ve ısrarla koltuktan vazgeçmediğine işaret ederek Kılıçdaroğlu hakkında "Fani bir koltuk uğruna sessiz kalmak, hıyanettir" dedi.

SEÇMEN GERİ ZEKALI YERİNE KONUYOR

"Kendi seçmenini bu kadar geri zekalı yerine koyan bir parti var mı? Yok." diyen Yılmaz Özdil, Cumhuriyet'e karşı suç işlendiğini de yazısına ekledi.

Yılmaz Özdil'in yazısının detayları şöyle:

" Bu fotoğraftaki mutluluk Nutuk'ta yazıyor.

2009 yerel seçimini AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Bizim başarısızlığımız olarak yorumlanmamalı, oylarımızı arttırdık, bizim açımızdan çok güzel bir gelişme" dedi. Ecevit kasketi taktı.

2010 referandumunu AKP kazandı, guguk kuşu seçmen kağıdı çıkarmayı unuttu, oy kullanamadı, "ben İstanbul'da kayıtlı olduğumu sanıyordum, talihsizlik oldu, her şeye rağmen çok olumlu sonuç aldık, iyiye işarettir, AKP çöküyor, iktidara koşuyoruz" dedi. Che Guevara beresi taktı.

2011 genel seçimini AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Yüzde 30un altında alırsam çeker giderim" demişti, yüzde 26 aldı, "yeni oydaşlar kazandık, 12 Eylül'den bu yana en başarılı dönemimizdeyiz, bir sonraki seçimde iktidarız" dedi. Kasketle bere dolaba kaldırıldı, Gandi Kemal posteri asıldı.

2014 yerel seçimini AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Çıkan sonucu başarısızlık olarak görmüyorum, bir çizgimiz var, sevindirici, kararlılıkla yukanya gidiyor" dedi.

2014 cumhurbaşkanlığı seçimini AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti.
"Bu seçimin galibi Erdoğan değildir, sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'dur, siyaset dünyamız çok önemli bir aktör kazandı, gelecek açısından ciddiye alınması gereken bir aktördür, bugün seçim olsa yine sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday gösterirdim, kurultaya gitmemizi gerektiren bir sebep görmüyorum" dedi. Ecevit'in kasketi, Che'nin beresi, Gandi filan mazide kaldı, "ben Dersimli Kemalim" dedi.

Haziran 2015 genel seçimini AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Oylarımız düşerse istifa ederim" demişti, oyları düştü, zafer konuşması yaptı, "baskıcı dönemi sona erdirdik, bizim açımızdan sorun yok, memnunum, istifamı gerektirecek bir sonuç değil" dedi.

Kasım 2015 genel seçimini AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Durumumuz olumlu, güzel bir seçim geçirdik" dedi, "istifa edecek misiniz?" diye sordular, "Chp'yi diğer partilerle karıştırmayın" dedi. Bir hafta sonra röportaj verdi, "oy oranımızın netleşmesinden sonra istifam konuşuldu, açıkçası istifa etmeyi aklımdan bile geçirmedim, yenilendik, iktidara yürüyoruz" dedi.

2017 referandumunu AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Bugünden itibaren yeni strateji kuracağız, yarın seçim olacakmış gibi hazırlanmaya başlıyoruz, herkes görecek, güzel şeyler olacak" dedi.

Kendi seçmenini bu kadar geri zekalı yerine koyan bir başka parti var mı? Yok.

CHP milletvekilleri...
İl başkanları...
Kurultay delegeleri...
Ağlamaktan gözüne kan oturan eşlerinizin, çocuklarınızın, torunlarınızın yüzüne bakın, sonra da dönüp, bu fotoğrafa bakın.

Guguk kuşunun bu fotoğraftaki mutluluğu, Nutuk'ta, Gençliğe Hitabe'de açıkça yazıyor.
Bir anlık gaflet değildir.
Sekiz seçimlik dalalettir.
Cumhuriyet'e karşı suç işleniyor.
Fani bir koltuk uğruna sessiz kalmak, hıyanettir.