BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
POLİTİKA

Yıldırım'dan şaşırtan iş hayatı hatırası

Başbakan Binali Yıldırım, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığında (KOSGEB) '5. KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreni'ne katıldı.

KOBİ ödül töreninde konuşan Başbakan Yıldırım, KDV yasası düzenlemesi için "Bu bir değişiklik değil reform" dedi. Yıldırım konuşmasında üniversiteyi bitirmesinin ardından özel sektöre geçiş sürecine ilişkin bir hatırasını da anlattı.

Yıldırım'ın burada yaptığı konuşmadan satır başları şöyle:

Okulu bitirdim, karar vereceğim serbest mi çalışsam develte mi üniversiteye mi girsek. Önce asistan oldum. Birkaç ay geçti sarmadı beni. evli barklıyım. çocuklar var para yetmiyor. Beni tatmin etmedi. Bu sefer dışarıda çalışmaya karar verdim. bir arkadaşla iş yapalım dedik. Kendimize göre küçük bir yakıt tankeri yapalım dedik. 150 ton yakıt alan bir tekne düşündük. Bir bankaya gittik, başında Kemal Unakıtan var. Anlattık, çok heyecanlıyız. Projeyi çizdik, yerimizde duramıyoruz.

Çocuklar dedi sizi tebrik ediyorum. Ama bana bir öğüt var. 'Altından su ve hava geçen şeylere destek vermiyoruz' dedi. Hayallerimiz yıkıldı. 40 sene önce kredi işlerinin nasıl zor işler olduğunu orada gördük. O günden bu güne çok şey değişti. Şimdi kaynağa erişim zor değil.

KOBİ'lerin tanımı değişiyor. Daha fazla girişimcimizin desteklerden faydalanması için; KOBİ'lere bir üst sınır koymuştuk destekte, ne kadar, 40 milyon, şimdi bunu değiştiriyoruz, 125 milyona çıkartıyoruz."

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Talihsiz köpek, anakonda tarafından yenmek üzereyken kurtarıldı
60 lira için kaplanlara yem oldu!
Tarkan taklidi yapan sevimli minik izleyenleri güldürdü
Sinop’ta kuru yük gemisindeki patlamada ölen şahsın cesedi çıkarıldı
JÖH ve PÖH'ler Afrin görevinde işte ilk görüntüler
Araca kung fulu saldırı kamerada
Genç ikiliden muhteşem salsa performans
Tayvan'da tuvalet kağıdı krizi
İstanbul'da beyaz örtü havadan görüntülendi
1 buçuk dakikada 25 bin liralık perdeyi böyle çaldılar