BIST 4.874
DOLAR 18,63
EURO 19,41
ALTIN 1.051,84
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Yerel seçim için yapılan son anket sonucunu Mehmet Özhaseki açıkladı

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki yapılan son anket çalışmasına göre kazanacakları il sayısını açıkladı. Özhaseki'nin açıklamasına göre AK Parti yerel seçimde 60 ili alacak.

Abone ol

İsmi Ankara Büyükşehir adaylığı için geçen AK Partili Mehmet Özhaseki, yerel seçimle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yapılan son anket çalışmasına göre kazanacakları il sayısını açıklayan Özhaseki, 'parti açısından bakıldığında istediğimiz oranda performans ortaya koyamayan isimler var' ifadelerini kullanarak bazı isimleri de uyardı.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık'a konuşan Özhaseki, eskort araçlarla gezen, makam odasının kapısını açık tutmayan ve yüzü gülmeyen kişilerle çalışmayacaklarını söyledi.

60 VİLAYETTE BAŞKANLIĞI ALIYORUZ: Son yapılan anket çalışmalarıyla ilgili de konuşan Özhaseki, "Şu anda yaptığımız ölçümlemelerde kötü durumda değiliz. 48 vilayette belediye başkanlığı zaten bizde. Son yapılan genel seçimleri temel alırsak AK Parti olarak 60 vilayette başkanlığı alıyoruz. Son yapılan anketlere göre yüzde 20 dolayında bir kararsız oyu var. Bu da bizim için kötü bir şey değil. " ifadelerini kullandı. Özhaseki'nin açıklamaları şöyle:

60 VİLAYETTE BAŞKANLIĞI ALIYORUZ: Bu seçimlerde nasıl bir sonuçla karşılaşacağımızı tahmin edemiyoruz. Hakikaten Sayın Erdoğan'ın oyu tahminlerin çok üstünde çıkıyor. Birçok yerde insanlar Sayın Cumhurbaşkanımıza itimat ederek oy veriyor. Şu anda yaptığımız ölçümlemelerde kötü durumda değiliz. 48 vilayette belediye başkanlığı zaten bizde. Son yapılan genel seçimleri temel alırsak AK Parti olarak 60 vilayette başkanlığı alıyoruz.

YÜZDE 20 DOLAYINDA KARARSIZ OYU VAR: Son yapılan anketlere göre yüzde 20 dolayında bir kararsız oyu var. Bu da bizim için kötü bir şey değil. Bu gruptaki vatandaşlar adayı bekliyorlar. Yani aday çok önemli.