BIST 1.444
DOLAR 8,52
EURO 10,33
ALTIN 510,23
HABER /  GÜNCEL

Yeni metro ilk gün 334 sefer yaptı bakın kaç kişi bindi!

Türkiye'nin ilk sürücüsüz metro hattında ilk günde 334 sefer ile toplamda 179 bin 612 yolcu taşınırken, 6'lı vagon setleriyle yapılan seferler, aynı anda daha fazla vatandaşa rahat ve konforlu ulaşım imkanı sağladı.

Abone ol

Bölge trafiğinde ortalama 50 bin aracın trafikten çekilmesine denk rahatlama sağlandı.

Türkiye'de ilk defa sürücüsüz metro olarak faaliyet gösteren Üsküdar-Ümraniye metrosunun 2. etabı olan Çekmeköy hattı 2 gün önce açıldı.16 istasyonlu metronun ekonomiye katkısının 800 milyon euroyu aşması bekleniyor.

Türkiye’nin ilk otomatik sürücüsüz metro hattı olan bu projeyle birlikte ilk yılda 400 otobüs ve 858 minibüs trafikten çekilecek.

İLK GÜN 334 SEFER YAPTI: Tam kapasiteyle hizmet veren Türkiye'nin ilk sürücüsüz metro hattında ilk günde 334 sefer ile toplamda 179 bin 612 yolcu taşınırken, 6'lı vagon setleriyle yapılan seferler, aynı anda daha fazla vatandaşa rahat ve konforlu ulaşım imkanı sağladı. Birinci etap olan Üsküdar-Ümraniye hattında günlük ortalama 90 bin yolcu taşınırken, Ümraniye-Çekmeköy hattının devreye alınmasıyla bir günde taşınan yolcu sayısı 2 katına çıktı.

Bu rakam, raylı sistemlerde ek hatların devreye alınmasıyla yolcu sayısında görülen en fazla artış olarak kayda geçti. İstanbul'da 4 ilçeye doğrudan hizmet eden 20 kilometrelik hat sayesinde ilk günde 179 bin 612 yolcunun metroyla taşınmasıyla bölge trafiğinde ortalama 50 bin aracın trafikten çekilmesine denk rahatlama sağlandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Trump'tan prens Selman sorusuna olay yanıt
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'de
TÜBİTAK'ta yeni dönem! İşte yönetim kurulu üyeleri
Süper Loto 25 milyon TL'ye koşuyor! Yarın çekiliyor
Karaman’da taşlı bıçaklı kavga! 3 yaralı
Emrah İstanbul'u terk etti! Bakın nereye yerleşti
Akdeniz'de 4 büyüklüğünde deprem
Cemal Kaşıkçı'nın "dublör"ü Türkiye'den böyle kaçmış
Cengiz boş geçmedi! İşte Şampiyonlar Ligi'nde toplu sonuçlar
Yorumlar