Yastığa başınızı koyar koymaz uyuma formülü!

Yastığa başınızı koyar koymaz uyuma formülü!

Uyku hem psikolojik hem de fizyolojik olarak büyük bir ihtiyaçtır. Fakat uykusuzluk bazen hayatın bir döneminde bazen de kronik olarak yaşanılan önemli bir problemdir.

Yastığa başınızı koyar koymaz uyuma formülü! - Sayfa 1

Uyku hem psikolojik hem de fizyolojik olarak büyük bir ihtiyaçtır. Fakat uykusuzluk bazen hayatın bir döneminde bazen de kronik olarak yaşanılan önemli bir problemdir. Özellikle geceleri yastığa başına koyar koymaz uyumak isteyenlerin araştırdığı konu haline gelen "kolay uyuma" yöntemlerini sizler için derledik...

Yastığa başınızı koyar koymaz uyuma formülü! - Sayfa 2

yku günlük yaşamın bir sure için kesintiye uğraması ya da boşa geçen zaman değildir. Zihinsel ve fiziksel sağlığımızı her gün yenilememiz için önemli olan ve yaşamımızın üçte birini kapsayan aktif bir dönemdir. Bedensel ve ruhsal sağlığın iyi olması için günde belirli saatlerde uykuda olmamız gerekir. Uyku hayatınızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Fakat son günlerde hemen hemen herkes hayatının bir döneminde uyku problemi yaşıyor. Peki uyku problem neden olur? Yastığı başını koyar koyma nasıl uyunur? Sizinde uyku probleminiz varsa işte çözüm önerileri...

Yastığa başınızı koyar koymaz uyuma formülü! - Sayfa 3

UYKUSUZLUK PROBLEMİNİN NEDENLERİ NELERDİR? Alkol, nikotin ve kafein kullanım Kısa süreli uyku düzensizlikleri Aşırı stres İlaç kullanımı Biyolojik saat düzeninin bozulması Psikolojik rahatsızlıklar.

Yastığa başınızı koyar koymaz uyuma formülü! - Sayfa 4

1)Gün içinde uyumayın. Eğer gün içinde uyursanız, gece vücudunuz uykuya ihtiyaç duyacak kadar yorulmamış olabilir. 2)Oda sıcaklığını ayarlayın. Uyuyacağınız odanın çok sıcak ya da çok soğuk olması uykuya dalmanızı zorlaştıracaktır.