BIST 4.962
DOLAR 18,63
EURO 19,25
ALTIN 1.048,81
HABER /  GÜNCEL

YAŞ üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti! Yeni sistemin ilk toplantısı

Yeni sistemin ilk Yüksek Askeri Şura Toplantısı başladı. YAŞ üyeleri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan liderliğinde Anıtkabir'i ziyaret etti. Ardından da toplantıya geçildi. İşte yeni YAŞ'tan ilk görüntüler...

Abone ol

CUMHURBAŞKANLIĞI Hükümet sisteminin ilk Yüksek Askeri Şura toplantısı öncesinde YAŞ üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti. Erdoğan'ın buradaki mesajında FETÖ ve PKK ile mücadele öne çıktı. YAŞ Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. YAŞ toplantısında, albayların terfileri, görev sürelerinin uzatılması işlemlerinin yanı sıra generallerin terfi ve atama dosyaları ele alınacak. 

YAŞ'IN YENİ ÜYELERİ İLK KEZ KATILDI... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Yüksek Askeri Şura'nın yeni üyeleri olarak toplantıya ilk kez katıldı.

HULUSİ AKAR BAŞKA BİR KİMLİKLE KATILIYOR... Hulusi Akar daha önce Genelkurmay Başkanı olarak katıldığı Şura'da bu kez Milli Savunma Bakanı göreviyle yer alacak. Orgeneral Yaşar Güler Genelkurmay Başkanı, Orgeneral Ümit Dündar da Kara Kuvvetleri Komutanı sıfatıyla ilk kez YAŞ'ta görev yapıyor.

Yeni YAŞ'ın yeni üyelerle ilk toplantısından ilk görüntü...

TOPLANTI ÖNCESİ ANITKABİR'E ÇIKTILAR... YAŞ üyeleri toplantıya başlamadan önce Anıtkabir'i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal, Aslanlı Yol'dan geçerek, mozoleye çıktı.

Başkan Erdoğan'ın, ay yıldız motifli çelengi Atatürk'ün mozolesine bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu. Erdoğan başkanlığındaki heyet, mozoleye çıkan merdivenin önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

Erdoğan buradaki Anıtkabir Defterine, "Bölgesel ve küresel düzeyde kritik gelişmeler yaşadığımız bir dönemde gerçekleştirdiğimiz toplantımızın (YAŞ), FETÖ ve PKK başta olmak üzere milli güvenliğimizi tehdit eden tüm örgütlere karşı mücadelede ülkemizi daha da güçlendireceğine inanıyorum." diye yazdı...