YAZARLAR

Vicdanı Körler

Ceplerinde çaldıkları haklar, vicdanları zaten yok. Ne kadar “adilim,” derlerse desinler; bazı hakemler adil falan değiller, tam aksi taraflılar.

Mustafa Sadık İNCEDEMİRsadiki@internethaber.com

Ceplerinde çaldıkları haklar, vicdanları zaten yok.

Ne kadar “adilim,” derlerse desinler; bazı hakemler adil falandeğiller, tam aksi taraflılar.

Milyonların televizyon yayını sırasında gördüğünü, stadın en uçköşesindeki herhangi birisinin gördüğünü, gözünün önünde görmemesiimkânsız olanlar eğer görmüyorlarsa ve onlara görmedikleripozisyonlarda yardımcı olacaklar da görmüyorlarsa; orada kasıtvardır.

Orada taraflılık vardır.

Orada hak yeme vardır.

Orada yalancılık vardır.

Ve yine orada o maçın hakemleri olarak alacakları ücreti haketmeme vardır.

Kimse bana bunun ötesinde kalan masumiyet ve hatadanbahsetmesin.

Elbette yorum farkı olan pozisyonlar olacaktır.

Elbette hatalı kararlar olacaktır.

Onlara kimsenin bir sözünün olmayacağı da malumdur ama bazımaçlarda hakemlerin tüm ülkenin gördüğünü hep beraber görmedikleripozisyonlar; o hatalı kararlar sınıfına kanımca alınamazlar.

Hatanın böylesi insanı değil, milyonları rahatsız ediyor çünkü.Onlara rağmen kazanılan maçlar oluyor da milyonların tek bir ağızbeddualarından yırtıyorlar.

Velhasıl herkese göre yanlış olan kararları doğru kabul edenlervarsa; bence onlarda objektiflikten uzak ciddi bir fanatiktaraftarlık, ciddi bir körlük vardır.

Vicdan körlüğü…

Tıpkı ismi lazım olmayan bir yönetici bozuntusunun kendipisliklerini görmeyip, başkalarına bulaşmak, başkalarını lekelemekmaksadı ile attığı ve yöneticisi olduğu kulübe yakışmayan çirkin‘YAT’ mesajı gibi…

Yorumlar