HABER /  DÜNYA

Venezuela Brezilya sınırında çatışma Ölü ve yaralılar var!

Venezuela’nın Brezilya sınırında yer alan Santa Elena de Uairen’de insani yardım taşıyan iki kamyonun yakılmasının ardından çıkan olaylarda 4 kişinin hayatını kaybettiği, 29 kişinin yaralandığı açıklandı.

Venezuela’nın Brezilya sınırında yer alan Santa Elena de Uairen’de insani yardım geçişi sırasında çıkan olaylarda askerlerin protestoculara ateş açtığı 4 kişinin yaşamını yitirdiği, 29 kişinin ise yaralandığını belirtildi.

Kendisini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido da düzenlediği basın toplantısında Santa Elena de Uairen kasabasında katliam olduğunu ifade etti. Guaido, askerlerin ateş açtıklarını ve insani yardımın bir kısmının şehre girdiğini duyurdu.

Venezuela Ceza Forumu yöneticisi Alfredo Romero, Brezilya sınırında yer alan Santa Elena de Uairen kabasında çıkan ayaklanmanın askerler tarafından şiddet kullanılarak şimdilik bastırıldığını, bu sırada 4 kişinin öldüğünü ve 29 kişinin yaralanarak hastaneye kaldırıldığını açıkladı. Yaralıların Rosario Surita hastanesine götürüldükleri belirtildi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
İDO ve BUDO'da sefer iptalleri var
Galatasaray, Akhisarspor'u konuk edecek
Samsung Galaxy M20 Hepsiburada'da satışa çıktı
Beşiktaş derbide saha avantajına güveniyor
17 yaşındaki Berkay Google'ın yarışmasında! İşte projesi
Seferberlik emri ne demek seferberlik ilan edildi mi son haber
Yorumlar